9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Національний депозитарій України запустив новий цифровий сервіс для емітентів цінних паперів

26 березня 2018 року НДУ запустив новий цифровий сервіс для емітентів цінних паперів. Тепер процедура подачі розпорядження на формування реєстру власників цінних паперів займає кілька хвилин і доступна 24/7.

Інформація про власників цінних паперів є невід’ємною частиною корпоративних дій емітентів, як під час проведення загальних зборів так і у разі формування звітності. НДУ, у рамках впровадження європейських стандартів обслуговування, запустив електронну послугу з формування реєстрів власників цінних паперів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Національного депозитарію України.

Усе, що необхідно клієнтам НДУ – мати електронний підпис і печатку, а також зареєструватися в клієнтському кабінеті на сайті http://my.csd.ua/. Для подачі розпорядження достатньо зробити кілька кліків. В оновленому меню міститься сервіс, який надає можливість заповнити електронну форму розпорядження і відправити її натисканням однієї кнопки.

Зміна, яку ми вносимо в формат надання цієї послуги – одна з найбільш кардинальних за останні три роки, – говорить Член Правління Національного депозитарію (НДУ) Андрій Порада. – Ми хочемо поступово відійти від паперового формату взаємодії і для цього розширюємо функціонал. Про нову послугу потрібно знати всім, хто відповідає за корпоративні дії в акціонерних товариствах. За нашими оцінками активних користувачів буде приблизно 6 тисяч.

Стандартна форма розпорядження раніше заповнювалася вручну і в паперовій формі відправлялася в Центральний депозитарій поштою або з кур’єром. Залежно від місцезнаходження клієнта НДУ й оперативності роботи поштових або кур’єрських служб період підготовки документа, його відправки і очікування, поки він пройде всі етапи перевірки, міг тривати до двох тижнів.

Запуск електронного сервісу 26 березня 2018 року стартує в дуже важливий період в житті акціонерних товариств. Традиційно в квітні проходять річні загальні збори акціонерів. Нова послуга НДУ допоможе зробити процес формування реєстрів власників цінних паперів та повідомлення акціонерів більш зручним і швидким.

blank

Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% – належать НБУ, 24,99% – Ощадбанку, майже 11% – КНПФ НБУ, 9,99% – Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають