9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Національний банк України закликав центробанки країн-партнерів заборонити розрахунки у рублях

Голова Національного банку України Кирило Шевченко звернувся до центробанків Японії, Великобританії, США, ЄС та Європейської комісії з проханням заборонити розрахунки у російських та білоруських рублях у своїх країнах.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу Нацбанку.

Український регулятор закликає центробанки повністю заборонити фінансовим організаціям цих країн та їхнім контрагентам проводити розрахунки в російських та білоруських рублях. Йдеться, зокрема, про заборону на відкриття рахунків у російській валюті та здійсненні обмінних операцій рубля на інші валюти.

“Заборона на розрахунки в російських рублях дасть змогу зірвати плани держави-агресора щодо переходу на виплати у своїй національній валюті. Цей крок допоможе зберегти статус-кво в торгових розрахунках з росією”, – наголосив Кирило Шевченко.

В НБУ наполягають на посиленні тиску на агресора з боку міжнародної спільноти. Адже РФ робить усе можливе, аби перевести торгівлю енергетичними та іншими ресурсами на розрахунки в рублях, створюючи у такий спосіб додатковий попит і підстави для зміцнення національної валюти.

Останні новини:

Зараз читають