9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

На кредитні кошти ЄІБ для Одеси закуплять 37 низькопідлогових трамваїв

За кредитні кошти ЄІБ Одеса планує оновити власний трамвайний парк, закупивши 37 низькопідлогових трамваїв.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Odessa.net.ua.

На минулому напередодні засіданні постійної депутатської комісії міськради з транспорту директор департаменту економіки Сергій Тетюхін озвучив кількість нових трамваїв, які передбачається закупити за кошти кредиту Європейського інвестиційного банку. За його словами, мова йде про 37 вагонів: 16 багатосекційних довжиною не менше 28 метрів і 21 вагон довжиною не менше 20 метрів.

На ці трамваї витратять 33 мільйони євро із загальної суми кредитної лінії в 59 мільйонів, яку відкриває для Одеси Європейський інвестиційний банк. Всього ЄІБ виділяє 49 мільйонів євро, ще 10 мільйонів – це сума, необхідна для сплати ПДВ, які місто вишукує самостійно. В “трамвайній” частини з необхідних 33 мільйонів євро сума ПДВ становить 5 мільйонів. Кредит видається під 2% річних терміном на 24 роки. Гарантом його виконання виступає держава в рамках урядової програми “Міський громадський транспорт”, на яку, в результаті, виділяється для всіх міст-учасників 440 мільйонів євро від ЄІБ і ЄБРР.

“Ми готуємося закупити в цілому 37 одиниць трамваїв, з яких 16 будуть довгоміри”, – заявив Сергій Тетюхін.

На основі вищевказаних характеристик можна зробити висновок, що під визначення “довгоміра” довжиною 26-28 метрів потрапляє освоєна польською компанією “Песа” модель “71-414К Фокстрот”, наявна в Києві. Також їм відповідає трисекційний вагон з модельної лінійки EVO чеської компанії Pragoimex. А трамвай довжиною 20 метрів – це двосекційна модель того ж Pragoimex. Зауважимо, що мова йде про вагони з повністю низьким рівнем підлоги по всій площі салону. Переговори з чеськими компаніями про локалізації збирання їх трамваїв в Одесі вже ведуться.

Односекційні трамваї довжиною 15 метрів з частково низьким рівнем підлоги вже досить масово поставляються в Одесу на основі власного виробництва КП “Одесміськелектротранс” – яке збирає готові трамваї із закуповуваних комплектуючих. На даний момент вже зібрано 16 вагонів моделі “Т3 КВП Од” і 1 вагон моделі “Т3 КВП Од «Одіссей»”, ще 5 “Одіссеїв” – в процесі складання.

АвторOdessa.net.ua 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають