9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

Містам заборонили розміщувати бюджетні кошти загального фонду на депозитах

Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках. Заборона стосується коштів загального фонду місцевих бюджетів і діє до 31 грудня 2019 року

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів України

Кошти, які зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, що не працюють на жителів місцевих громад (у вигляді підтримки, заходів, надання більш якісних послуг), зате накопичуються і відволікаються на тривалий час бюджетного процесу, – аргументує міністерство мотивацію заборони

Проект постанови позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відсотків з розміщених депозитів. При цьому є можливість вкладати ці кошти в цінні папери.

За даними Державної казначейської служби, з початку 2018 року місцеві бюджети розмістили на банківських депозитах 18 млрд грн коштів загального фонду, і майже 8 млрд грн спецфонду.

За словами виконавчого директора Асоціації міст України Олександра слобожан, заборона розміщувати кошти на депозитах для уряду означає можливість витрачати їх на власні потреби, перекривати касові розриви бюджету.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають