9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

Мінінфраструктури анонсувало появу в Україні Авіаційного фонду

Щоб забезпечити фінансування розвитку аеропортів в Україні Міністерство інфраструктури ініціюватиме створення Авіаційного фонду за аналогією до Дорожнього фонду.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на UNN.

Про це на прес-конференції сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян, відповідаючи на запитання кореспондента щодо розвитку аеропортів у зв’язку із заходом на ринок нових авіакомпаній.

“Якщо порівнювати ситуацію із 2015-2016 роком, то сьогодні ми маємо достатню кількість авіакомпаній на українському ринку, ринок ще не перегрітий, потенціал зберігається серйозний. Зараз ключове питання – це інфраструктура, тобто наявність самих злітних смуг і терміналів аеропортів. Ми почали піднімати це питання з позаминулого року, але фінансування майже не було. Тому ми перейшли до такої позиції – сформувати Авіаційний фонд на кшталт Дорожнього фонду”, – сказав Омелян.

За його словами, для авіаційної галузі надзвичайно важливі кошти, щоб почати будівництво злітних смуг.

“Тут ми бачимо перспективу державного-приватного партнерства – злітну смугу будує держава, термінали, інфраструктуру іншу будує приватний бізнес і заробляє”, – додав Омелян.

Як уточнив він, наразі не відомо як відреагує парламент на таку ініціативу міністерства, хоча вже є спільна заява чотирьох комітетів ВР, в тому числі і бюджетного, на підтримку цієї пропозиції.

“Я сподіваюсь, що кошти, щонайменше на два аеропорти на наступний рік будуть знайдені. У нашому баченні це має бути аеропорт міста Дніпра та другий аеропорт у Закарпатській області”, – зауважив міністр.

АвторUNN

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають