9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Кабмін схвалив кредитну програму Великої Британії на підтримку ВМС України

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Про це йдеться в урядовому розпорядженні від 28 жовтня 2021 року № 1357-р, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За кредитною угодою передбачається реалізація меморандуму, підписаного в жовтні 2020 року між Україною та Великою Британією про посилення співпраці у військовій та військово-технічних сферах.

Документ передбачає співпрацю в оборонній галузі. Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

За кредитні гроші планують побудувати 8 катерів (ракетні катери) для українського флоту. Два на підприємствах Об’єднаного Королівства, решту – в Україні.

blank

Також Україна за допомоги британських фахівців побудує нові сучасні бази для потреб ВМСУ на Чорному та Азовському морях.

У березні 2021 року аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз розказав, що перший ракетний катер за британським проєктом для ВМС ЗС України закладуть на початку 2022 року. Катери мають бути водотоннажністю 500-600 тонн, тобто розроблені відповідно до концепції «москітного флоту».

Велика Британія офіційно повідомила, що передасть два виведених з Королівського Військово-морського флоту мінних тральщики Ramsey та Blyth Україні.

blank
Мінний тральщик HMS Pembroke (M107). Фото з відкритих джерел

У вересні Державний концерн «Укроборонпром» підписав угоду про співпрацю з міжнародною групою компаній Babcock International щодо розширення спроможностей Військово-Морських Сил України.

Підписання даної угоди сприятиме ефективному виконанню тристороннього Меморандуму щодо реалізації програми UNCEP, підписаного 21 червня в Одесі, між Міністерством оборони України, урядом Великобританії та компанією Babcock.

blank
Ракетний катер Fast Inshore Attack Craft (FIAC) від компанії Babcock

На початку осені цього року, стало відомо, що перші ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.

Спочатку планувалося, що проєкт катерів розроблять на базі кораблів класу Barzan, спроєктованих Vosper Thornycroft, проте згодом від цієї ідеї відмовилися, зупинившись на іншому проєкті – Protector.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають