9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Кабінет міністрів подав законопроєкт який не дозволить повертати банки колишнім власникам

Кабінет міністрів України подав до парламенту законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банків. Документ був отриманий 11 грудня йдеться на сайті Верховної Ради.

Як пише “Економічна правда”, документ змінює закони щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку. В тому числі, передбачаються ситуації, коли держава в особі Міністерства фінансів може стати власником неплатоспроможного банку.

Законопроєкт вносить зміни до статей 41, 41.1 закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. За словами джерела видання в Кабміні, саме це встановить заборону для власників неплатоспроможних банків на отримання фінустанови назад. У ЗМІ, проте відзначили, що не знайшли в цих статтях прямої заборони.

Також в документі прописуються зобов’язання банків дотримуватися нормативів Нацбанку, серед яких ліквідність і капітал. 

Нагадаємо, власником 100% акцій ПриватБанку тепер є “держава в особі Кабінету міністрів”, хоча раніше власність визначалася за Міністерством фінансів. 

Колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський, заявляв, що поверне собі банк найближчим часом. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук у відповідь на це говорив, що ексвласник ПБ не отримають його акцій. 

Однак Коломойський оскаржує договір купівлі-продажу акцій ПриватБанку між ФГВФО і Міністерством фінансів. І якщо Мінфін програє, то суд зобов’яже його повернути акції колишнім власникам. Передачі ж акцій Кабміну убезпечить від цієї ситуації, оскільки у Мінфіну до них більше немає доступу. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають