9.5 C
Alba Iulia
Субота, 19 Червня, 2021

Грошове забезпечення військових піднімуть у півтора раза

 • Конкурентність військової служби на ринку праці зросте – рівень грошового забезпечення військових буде щонайменше на 50% вище, ніж середня заробітна плата в державі.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

  Про це повідомив головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Руслан Хомчак:

  “Ми розробили комплекс заходів, запровадження яких гарантовано підвищить конкурентність військової служби на ринку праці. Так, вони потребують додаткового державного фінансування, але ж це питання нашої обороноздатності! Тому наполягаємо на ухваленні необхідних рішень і законодавчих змін, щоб втілити в життя дуже важливі кроки. Про що йдеться?

  Зокрема, про підняття рівня грошового забезпечення військовослужбовця першого контракту щонайменше на 50% вище, ніж середньомісячна заробітна плата в державі. Про впровадження в системі грошового забезпечення компенсаційних виплат, зокрема: одноразової грошової винагороди за укладання наступних тривалих контрактів про проходження військової служби.

  Обов’язково слід встановити розмір грошової компенсації військовослужбовцям за піднайом житла залежно від його ринкової вартості у відповідному регіоні. І надважливо – якнайшвидше створення фонду штатно-посадового житла. Військовослужбовці і члени їхніх родин не мають перейматися, де вони мешкатимуть у новому гарнізоні. Тоді ніхто не лякатиметься переміщень по посадах і регіонах.

  Крім того, офіцеру чи сержанту, чи солдату потрібна хороша мотивація продовжувати контракт – гарантоване право отримання власного житла, наприклад, після 20 років служби. Один із механізмів – створення системи цільових накопичувальних рахунків військовослужбовців, що дадуть можливість після досягнення 20 чи 25 календарних років вислуги придбати постійне житло. І чим швидше пройдемо етап обговорення можливих механізмів та приступимо, образно кажучи, до закладання фундаментів будинків у гарнізонах, тим реальнішою стане перспектива, що охочих прийти до війська стане більше…”

  Зауважимо, що рівень середньої заробітної плати в Україні складав: у січні 2020-го – 10 727 грн, у лютому – 10 847. Відповідно мінімальний рівень грошового забезпечення солдата першого року служби має складати 15,5 тис грн (зараз біля 10 тис).

  Варто зазначити, що Руслан Хомчак рік тому казав, що контрактник в армії має отримувати щомісяця не менше 20 тис грн, без урахування бойових виплат. Проте цього року, перший заступник начальника Генштабу (тепер вже начальник) генерал-лейтенант Cергій Корнійчук повідомив, що кардинального підвищення грошового забезпечення не планується, а вже звільнена заступниця міністра оборони казала, що військовим і так вже платять достатньо.

  У перспективі грошове забезпечення також планується відв’язати від посадових окладів та перейти на так звану «американську систему», що зрівняє грошове забезпечення військових з одними званнями незалежно від місця служби, що відкриє шлях до ротацій між командним, штабним та іншими посадами. На думку Хомчака це може статися вже наступного року:

  “Ми вивчили іноземний досвід і щодо цього питання, тож плануємо запровадити нову систему управління кар’єрою та втілити реформу грошового забезпечення. Це взаємопов’язані речі. Справедливо буде, коли, наприклад, полковник Генштабу чи Оперативного командування та комбриг матимуть однакове грошове утримання.

  Для цього маємо змінити принципи відповідності військових звань до посад, максимально їх уніфікувати. Як і встановити справедливі і тарифні розряди, і звання на всіх посадах з огляду на рівень відповідальності та світову практику.

  У просуванні цієї реформи теж відчуваємо серйозний спротив. І опонентів у нас чимало. Але сподіваюсь, що цьогоріч нам вдасться підготувати для таких змін необхідний пакет нормативних документів, а починаючи з наступного року – запровадити нову форму грошового забезпечення та систему ротацій.”


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  Київські судноремонтники спустили на воду одразу три судна (фото)

  На початку червня Київський суднобудівний-судноремонтний завод (КССРЗ) після проведення докових оглядів спустив на воду одразу три плавзасоби.

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність...

  Українська армія завершує процес заміни гвинтівок СВД на нову зброю

  В Збройних силах України майже не залишилося гвинтівок СВД, які традиційно виконували роль снайперської зброї та дісталися...

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя...