9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Держбюджет отримав 1,05 млрд грн від приватизації 30 спиртових підприємств

На онлайн-аукціонах із жовтня 2020 року приватизовано 30 спиртових підприємств на суму понад 1,7 млрд грн, із них 1,05 млрд грн уже сплачено інвесторами до державного бюджету України.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Сьогодні з впевненістю можемо сказати, що демонополізація спиртової галузі в Україні відбулася! На прозорих аукціонах приватизовано 30 спиртових підприємств на суму понад 1,7 млрд грн, 1,05 млрд грн з яких вже сплачено інвесторами до державного бюджету, ще 37 млн – надійшли в якості пені і гарантійних внесків за відмову від результатів аукціону”, – наведено у повідомленні слова заступника голови відомства Тараса Єлейка.

За даними ФДМ, ще рік тому Україна разом із Білоруссю були єдиними країнами у світі з державними монополіями на виробництво спирту, проте реформа в галузі, що стартувала 1 липня 2020 року, дала потужний стимул для її розвитку.

Фонд нагадав, що до кінця цього року мають відбутися три аукціони з приватизації спиртових активів – Вузлівського (с. Вузлове та Радехів Львівської обл.), Тростянецького (смт Тростянець та с. Северинівка Вінницької обл.) та Уладівського заводів (с. Уладівка Вінницької обл.).

За даними голови ФДМ Дмитра Сенниченка, загалом від приватизації спиртових заводів ДП “Укрспирт” та концерну “Укрспирт” очікується залучити майже 2 млрд грн, одночасно у 2020 році сума продажу активів на 20 аукціонах становила 1,26 млрд грн.

Держбюджет на 2021 рік передбачає надходження 12 млрд грн доходів від приватизації, з них 9 млрд грн – завдяки продажу великих об’єктів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають