9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Частка експорту з України в ЄС зросла в 1,6 рази за три роки

blankУкраїна продовжує нарощувати поставки товарів в ЄС. Якщо в 2013 році частка ЄС у загальному експорті країни чи доходила до 25%, а найбільшим ринком для українських постачальників була Росія, то за підсумками 2016 року частка досягла майже 40%.

Про це повідомила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан, передає Національний промисловий портал

Вітчизняні експортери почали активніше шукати вихід на ринок ЄС, партнерів на ньому. Це в цілому сприяло зростанню торгівлі, – прокоментувала Вероніка Мовчан.

Загальна вартість експорту України скоротилася в 2016 році в два рази в порівнянні з докризовим 2013 роком – з 63,36 млрд до 36,31 млрд доларів. Однак за цей час економіка України стиснулася, більшою мірою через політичну та економічну кризу і бойових дій на сході, відзначає видання.

Однією з проблем для України є те, що 65% її експорту припадає на продукцію з низьким рівнем доданої вартості. Такі товари схильні до великих ризиків на тлі змін кон’юнктури на світових ринках. Будь-яке уповільнення зростання світової економіки призводить до того, що страждають в першу чергу країни з сировинною економікою – так сталося і з Україною.

Мовчан вважає, що країні потрібно гармонізувати з ЄС норми в сфері технічного регулювання, фітосанітарних стандартів, що допоможе знизити нетарифні бар’єри і призведе до більш легкому і дешевому виходу на ринок. Крім того, важливо продовжити реформу Митниці, провести комплекс заходів, спрямованих на спрощення торгівлі, здешевлення і переміщення товарів через кордон, а також спростити валютне регулювання.

У свою чергу виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко відзначає, що державі потрібно проводити структурні реформи, щоб змінити якість інвестиційного клімату і піти від старої архаїчної системи, коли економіка прив’язана до експорту.

Ненормально, коли в структурі ВВП країни 50% займає експорт. Потрібно цю частку зменшувати, – підкреслює економіст.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають