9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Серпня, 2022

Банки України активізували кредитування бізнесу та прискорили кредитування населення

Банки пожвавлюють кредитування – не лише продовжують зростати обсяги кредитування населення, а й спостерігається активізація кредитування бізнесу. Про це йдеться у п’ятому квартальному «Огляді банківського сектору», опублікованому Національним банком України

У ІІІ кварталі гривневі корпоративні кредити зросли на 4.8%, або майже на 20 млрд. грн. Якщо раніше зростання кредитів у гривні було здебільшого наслідком реструктуризації старих валютних кредитів, то у ІІІ кварталі банки надавали нові короткі кредити стратегічним підприємствам та компаніям з іноземними інвестиціями (іноземні банки).

Про це передає tverezo.info з посиланням на дані НБУ.

Бізнес-кредитування наростили усі групи банків крім Приватбанку, роздрібне – всі групи без винятку. Загалом роздрібні кредити у гривні виросли на 9.5%, або 7.8 млрд. грн. у ІІІ кварталі.

НБУ прогнозує, що за умови відсутності значних негативних шоків фінустанови пришвидшать кредитування бізнесу та активніше видаватимуть кредити населенню. Приплив гривневих вкладів населення до банків уповільнився, в той час як приплив коштів корпорацій – пришвидшився. Загалом депозити населення й бізнесу виросли на 5.6 та 16.8 млрд. грн. відповідно.

Кошти бізнесу в банках зростали переважно в формі залишків на валютних рахунках, що їх поповнювали надходження на користь експортерів. Приплив гривневих вкладів домогосподарств уповільнився з 9.0 та 16.1 млрд. грн. у І та ІІ кварталах до 0.7 млрд. грн. у ІІI кварталі року.

 

Крім того У ІІІ кварталі банківська система відновила прибуткову діяльність. За результатами кварталу чистий прибуток банків становив 3.3 млрд. грн., від початку року – 1.4 млрд. грн.

НБУ очікує, що банківська система буде прибутковою як за підсумком цього року, так і в наступному році, попри те що в І кварталі 2018 року може з’явитися збиток, пов’язаний із переходом банків на формування резервів відповідно до стандарту IFRS 9.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають