9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Авіаційний комітет ініціює зниження збору в аеропортах України

Авіаційний та туристичний комітети ТПП України підготують спільне звернення до міністра інфраструктури, з проханням переглянути наказ №433, щоб домогтися встановлення рівних умов для усіх регіональних аеропортів та ставки єдиного аеропортового збору по всій Україні. Зниження аеропортових зборів дозволить залучити нові авіакомпанії, європейські лоукости, а також сприятиме розвитку авіаційних сполучень та збільшенню кількості рейсів.

В Україні аеропортовий збір є регульованим тарифом, в який входить вартість палива, опалення, зарплата персоналу тощо. Вітчизняні аеропорти стикаються із високою конкуренцією з боку інших європейських аеропортів, а чинні аеропортові збори не сприяють активному розвиткові та здешевленню авіаперевезень.

Поки що Міністерство інфраструктури України оприлюднило проект наказу, яким планується змінити аеропортові збори лише в Міжнародному аеропорті «Бориспіль».

Майбутні зміни в аеропортових зборах «Борисполя» спрямовані на зменшення збору для міжнародних сполучень з $ 17 до $ 13 за кожного відправленого пасажира. З цього виходить, що у разі затвердження наказу при новій ставці збору в $13, при максимальній знижці у 80% авіакомпанія платитиме лише $2,6. В свою чергу, тепер аеропорту буде необхідно розвивати неавіаційні види доходів, щоб компенсувати зниження прибутку з авіаційних зборів. На останні можна буде отримати знижку до 30%. Раніше таких механізмів стимулювання чартерних перевезень аеропорт не мав. Існує також вірогідність, що  впровадження змін допоможе здешевити вартість авіаквитків для українців, а аеропорту — значною мірою збільшити пасажиропотік, і як наслідок — прибутковість.

На думку міністерства такі зміни мають піти на користь всім учасникам ринку, але як вони дійсно вплинуть на авіаперевезення — покаже лише час.

Нагадаємо, аеропортові збори за обслуговування повітряних суден і пасажирів у державному підприємстві «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» останній раз були затвердженні у 2008 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають