9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Експорт з України до Євросоюзу виріс за рік на 3,7%

У 2016 році, з початком тимчасового застосування Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, український експорт до Євросоюзу виріс на 3,7%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на УкрРудПром.

“ЄС в даний час є найбільшим партнером України по експорту: його частка склала 37,1% загального експорту України в 2016 році (експорт з України в Росію, однак, становить лише 9,9% від загальних обсягів). З огляду на також показники імпорту, загальний рівень торгівлі між Україною і Євросоюзом виріс на 8,1% “, – сказано в повідомленні.

“У 2016 році, після двох років падіння торгівлі через зовнішньої агресії, глобального зниження цін на сировину і потужної економічної кризи, експорт з України в ЄС знову почав зростати – до 3,7% (в цілому до $ 13,5 млрд). Ці процеси слід розглядати на тлі чинного скорочення експорту з України в інші країни світу (за винятком ЄС) – на 8,9%.

Експорт в Росію продовжив знижуватися досить різко – на 25,6% – переважно через заходи, які ввела Росія проти України з метою обмеження торгівлі “, – також наголошується в повідомленні.

Угода про ЗВТ між ЄС і Україною тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року, хоча його до цього часу остаточно не ратифікували Нідерланди.

Останні новини:

Зараз читають