9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Експорт українських ялинкових прикрас зріс на третину

Протягом січня-жовтня 2017 року експорт виробів для новорiчних і рiздвяних свят становив 6,1 млн доларів

Це на третину більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-центр Міністерства економічного розвитку и торгівлі України

Географія поставок українських виробів також розширилась та складає вже 28 країн світу. Основним споживачем українських прикрас залишається ЄС, частка якого становить 58,2% загального обсягу. Серед 5 найбільших країн споживання українських новорічних прикрас три є членами ЄС (Нідерланди, Німеччина та Польща). Причому на Нідерланди припадає 30,5% загального експорту новорічних та ялинкових виробів з України. У поточному році обсяг поставок з України до цієї країни зріс на 31,5%.

На сьогодні ЄС є основним покупцем українських ялинкових прикрас, але нашими іграшками прикрашені також ялинки і в США, і Ізраїлі, і навіть на Мальдівах. Ми розглядаємо галузь виготовлення ялинкових прикрас як дуже перспективну для нашого експорту, – повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Також суттєво зросли поставки новорічних прикрас до Великої Британії – у 2,3 рази, Росії – у 2,2 рази, Грузії – в 1,9 рази, Чехії – в 1,8 рази, Латвії – в 1,7 рази, на Мальдіви – у 1,5 рази, Польщу та США – у 1,4 рази.

Минулого року також з’явились нові країни-імпортери українських виробів: Австрія, Вірменія і Румунія.

Останні новини:

Зараз читають