9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Через війну українські підприємства втратили активів на 13 млрд доларів

Щонайменше 109 великих та середніх підприємств за підсумками 2022 р. зазнали прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення росії.

Про це говориться у повідомленні проєкту «Росія заплатить» KSE Institute (аналітичний центр при Київській школі економіки), передає Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

Як зазначається, загальна сума прямих збитків підприємств, включно з державними, та приватних осіб-підприємців оцінюється в 13 млрд доларів. З них 9 млрд доларів — частка збитків великих та середніх підприємств. Загальні непрямі втрати сягають 33,1 млрд доларів. А необхідна сума для відновлення підприємств — 24,9 млрд доларів.

«Переважна кількість зруйнованих та пошкоджених підприємств сконцентрована в шести областях — Київській та Донецькій (по 17% від загальної кількості), Запорізькій (14%), Харківській (13%), Луганській (10%) та Миколаївській (8%). Зазвичай область реєстрації підприємства співпадає з областю, в якій підприємство отримало прямі збитки, але є і винятки», — зазначає керівник напряму економічних втрат проєкту «Росія заплатить», старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Горюнов.

До найбільших підприємств за розмірами активів, що зазнали прямих збитків від збройної агресії росії у 2022 році, увійшли «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», «Азовсталь», «НІБУЛОН», «Мотор Січ». Згідно з оцінкою експертів проєкту, 19 приватних та державних підприємств (17%) з-поміж великих та середніх зруйновано повністю, ще 90 (83%) пошкоджені частково.

«Зі стабілізацією фронту зменшується й кількість пошкодження нових підприємств. Крім того, знижується кількість нових випадків мародерства або розкрадання товарних залишків. Слід зауважити, що інформація щодо пошкоджених об’єктів надходить із деяким запізненням», — пояснює Дмитро Горюнов.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають