9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Бюро економічної безпеки заарештувало майно російського олігарха на майже два млрд гривень

Детективи Бюро економічної безпеки України (БЕБ) арештували 166 тис. тонн залізної руди, що перебуває у власності компанії російського олігарха, наближеного до президента росії.

Орієнтовна вартість арештованої стратегічної сировини становить близько 1,8 млрд грн, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

Співробітники БЕБ викрили згадану компанію в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Встановлено, що впродовж 2021-2022 років, вона задекларувала переміщення територією України до країн Азії, в митному режимі «Транзит», залізної руди на суму понад 1,3 млрд грн.

Для ухиляння від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів, котрі сплачуються при імпорті товарів на територію України, компанія використовувала механізм «перерваного транзиту».

«Відбувалося оформлення фіктивних документів про вивезення руди за межі України. Фактично, службові особи компанії, намагалися відвантажувати товар суб’єктам господарювання – резидентам України. Таким чином, збитки бюджету нашої держави від ухилення від сплати податку на додану вартість становлять понад 118 млн грн», – йдеться у повідомленні.

У ході оперативно-слідчих заходів у кількох морських портах України було арештовано 166 тис. тонн залізорудної сировини, що належать компанії, якою керує російський олігарх.

«Ми розуміємо, що проникнення російського капіталу в нашу економіку дуже високий. В цьому переконуємося щоразу виявляючи такі активи. У межах своїх повноважень БЕБ розслідує правопорушення в економічній сфері компаній, що прямо або опосередковано пов’язані з росією та білорусією, та здійснює арешт їхніх товарно-матеріальних цінностей, коштів, цінних паперів, активів тощо. Докладаємо зусилля, щоб це майно та кошти, отримані від діяльності пов’язаних з громадянами ворожих держав підприємств на території України, не працювали на країну-терориста. Вони мають приносили користь нашій державі, територіальним громадам, нашим Збройним Силам», – прокоментував директор БЕБ Вадим Мельник.

Надалі арештовану руду передадуть до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають