9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

За перший квартал 2018 року споживання мазуту в Україні зменшилось у два рази

 • Споживання мазуту за підсумками І кварталу 2018 року в загальному по країні скоротилося більш ніж в 2 рази з 243 тис. тонн за аналогічний період 2017 р до 115 тис. тонн. Основні його споживачі – теплоелектростанції і теплоелектроцентралі – знизили споживання в 2,7 рази.

  Про це свідчать дані Державної служби статистики та Міністерства енергетики та вугільної промисловості, передає enkorr.

  У I кварталі 2018 року ТЕС і ТЕЦ спожили 81,7 тис. тонн цього палива проти 224,1 тис. тонн за аналогічний період 2017 р Основне падіння відбулося за рахунок ТЕЦ, які скоротили спалювання мазуту з 210,7 тис. тонн до 70,3 тис. тонн.

  За даними Міненерго, фактично тільки 4 великих ТЕЦ продовжують споживати мазут – це Кременчуцька ТЕЦ (забезпечує роботу місцевий НПЗ), Харківська ТЕЦ-5 і Київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. На Кременчуцьку ТЕЦ припадає 65% споживання мазуту або 45 тис. тонн, на Харківську – 21% або 14,7 тис. тонн, на ТЕЦ «Київенерго» – 14% або 9,5 тис. тонн. При цьому Київські ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і Харківська ТЕЦ-5 в січні-лютому не використовували мазут, а відновили його споживання тільки в березні.

  Кременчуцька ТЕЦ належить афілійованої з групою «Приват» ПАТ «Полтаваобленерго» і споживає мазут Кременчуцького НПЗ. При оціночному по січню виробництві мазуту на заводі 65,8 тис. тонн на Кременчуцьку ТЕЦ було поставлено 45,4 тис. тонн.

  Скорочення споживання викликано введенням обмеження на оборот високосірчаного мазуту з 1 січня 2018 року.

  Закон, що вступив в силу техрегламент заборонив мазут із вмістом сірки більше 1%, що, природно, призвело до зростання цін. Отже, основні споживачі, а це тепловики, дуже економно стали використовувати цей вид палива, – пояснює глава одного з найбільших імпортерів мазуту за підсумками першого кварталу 2018 року компанії «Принт Інжиніринг» Олег Ясківец.

  Це робило природний газ привабливішим в якості резервного палива для ТЕС і ТЕЦ. Таким чином, у січні-березні 2018 року ТЕС збільшили споживання газу на 12%, ТЕЦ – на 15%, по відношенню до аналогічного періоду 2017 року.

  За даними Міненерговугілля, сумарні запаси мазуту на складах ТЕС і ТЕЦ на кінець березня 2018 року (останні актуальні дані) знаходяться на мінімальному за останні два роки рівень – 46,4 тис. тонн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Уряд виділив майже півтора мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі

  Для будівництва нового аеропорту в Дніпрі уряд виділив 1 мільярд 400 мільйонів гривень на нинішній рік.

  КБ «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс в інтересах іноземного замовника

  Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс ближньої дії для іноземного замовника.Про це в інтерв’ю розповів...

  Повітряні сили обирають з трьох типів винищувачів для оновлення парку бойових літаків

  Повітряні Сили Збройних Сил України чекають рішення держави на закупівлю нових винищувачів на заміну наявного авіаційного парку радянських зразків.

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Миколаївське державне...

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Розробки українських науковців у сфері енергетики, ВПК та машинобудування приносять користь державі

  Президент Національної академії наук України під час онлайн-брифінгу для представників ЗМІ розповів про результати наукової роботи, які принесли дохід та користь державі.

  «Мотор Січ» модернізує двигуни для гелікоптерів Мі-8 ВПС Грузії

  Українське підприємство «Мотор Січ» проведе ремонт і модернізацію двигунів гелікоптерів Мі-8 Грузії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Зараз читають

  Водолазна школа ВМС України отримала нові гідрокомбінезони

  Водолазна Школа Військово-морських сил ЗС України отримала нові костюми, мова йде про сучасні гідрокомбінезони сухого та мокрого...

  “Укрзалізниця” вводить послугу перевезення вантажів з узгодженими термінами та обсягами

  АТ "Укрзалізниця" з січня 2021 року запроваджує новий продукт для своїх клієнтів — послугу перевезення вантажів у...

  У Житомирській області стартує кілька інвестиційних проєктів

  Зокрема, очікується будівництво потужної сонячної електростанції, розширення цехів ТОВ «Церсаніт Інвест» та «Ферпласт-Україна». Крім цього інвестор з...

  П’ять міст України купували трамваї у 2020 році

  У 2020 році п'ять міст України придбали 49 трамваїв.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA,...