9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 1 Серпня, 2021

За перший квартал 2018 року споживання мазуту в Україні зменшилось у два рази

 • Споживання мазуту за підсумками І кварталу 2018 року в загальному по країні скоротилося більш ніж в 2 рази з 243 тис. тонн за аналогічний період 2017 р до 115 тис. тонн. Основні його споживачі – теплоелектростанції і теплоелектроцентралі – знизили споживання в 2,7 рази.

  Про це свідчать дані Державної служби статистики та Міністерства енергетики та вугільної промисловості, передає enkorr.

  У I кварталі 2018 року ТЕС і ТЕЦ спожили 81,7 тис. тонн цього палива проти 224,1 тис. тонн за аналогічний період 2017 р Основне падіння відбулося за рахунок ТЕЦ, які скоротили спалювання мазуту з 210,7 тис. тонн до 70,3 тис. тонн.

  За даними Міненерго, фактично тільки 4 великих ТЕЦ продовжують споживати мазут – це Кременчуцька ТЕЦ (забезпечує роботу місцевий НПЗ), Харківська ТЕЦ-5 і Київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. На Кременчуцьку ТЕЦ припадає 65% споживання мазуту або 45 тис. тонн, на Харківську – 21% або 14,7 тис. тонн, на ТЕЦ «Київенерго» – 14% або 9,5 тис. тонн. При цьому Київські ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і Харківська ТЕЦ-5 в січні-лютому не використовували мазут, а відновили його споживання тільки в березні.

  Кременчуцька ТЕЦ належить афілійованої з групою «Приват» ПАТ «Полтаваобленерго» і споживає мазут Кременчуцького НПЗ. При оціночному по січню виробництві мазуту на заводі 65,8 тис. тонн на Кременчуцьку ТЕЦ було поставлено 45,4 тис. тонн.

  Скорочення споживання викликано введенням обмеження на оборот високосірчаного мазуту з 1 січня 2018 року.

  Закон, що вступив в силу техрегламент заборонив мазут із вмістом сірки більше 1%, що, природно, призвело до зростання цін. Отже, основні споживачі, а це тепловики, дуже економно стали використовувати цей вид палива, – пояснює глава одного з найбільших імпортерів мазуту за підсумками першого кварталу 2018 року компанії «Принт Інжиніринг» Олег Ясківец.

  Це робило природний газ привабливішим в якості резервного палива для ТЕС і ТЕЦ. Таким чином, у січні-березні 2018 року ТЕС збільшили споживання газу на 12%, ТЕЦ – на 15%, по відношенню до аналогічного періоду 2017 року.

  За даними Міненерговугілля, сумарні запаси мазуту на складах ТЕС і ТЕЦ на кінець березня 2018 року (останні актуальні дані) знаходяться на мінімальному за останні два роки рівень – 46,4 тис. тонн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДАХК «Артем» отримала понад $200-мільйонний контракт на виробництво ракет Р-27

  ДАХК «Артем» отримала найбільший за останні 10–15 років контракт на постачання авіаційних ракет Р-27 закордонному замовнику. Його...

  Міноборони замовило ремонт 235 радянських вантажівок

  За низкою тендерів Міноборони цьогоріч мають бути відремонтовані понад 200 вантажних автомобілів радянського модельного ряду: КамАЗ, КрАЗ, МАЗ та Урал, загалом на...

  Мінінфраструктури розраховує передати першу дорогу в управління приватної компанії у 2023 році

  Міністерство інфраструктури розраховує, що передача приватному інвестору першої ділянки автомобільної дороги в рамках пілотного проєкту державно-приватного партнерства (ДПП) відбудеться у 2023 році.

  В Одеському аеропорту відкрили нову злітно-посадкову смугу

  В Одесі завершилося будівництво нової злітно-посадкової смуги, яке почалося у 2017 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на КорреспонденТ.

  Для українських туристів відкрились ще 14 країн Європейського Союзу

  Чотирнадцять країн Європейського Союзу дозволили в'їзд для українських туристів в рамках ослаблення обмежень, введених раніше для протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий Портал.На...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Зараз читають

  Україна і Туреччина підписали рамкову угоду про будівництво двох корветів

  Україна підписала з Туреччиною рамкову угоду про будівництво двох корветів класу Ada для потреб Військово-морських сил ЗС...

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1....

  Для українських туристів відкрились ще 14 країн Європейського Союзу

  Чотирнадцять країн Європейського Союзу дозволили в'їзд для українських туристів в рамках ослаблення обмежень, введених раніше для протидії...

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом...