9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

За перші п’ять місяців поточного року коксохімічні заводи збільшили виробництво на 8%

 • Українські коксохімічні заводи (КХЗ) в січні-травні 2018 року наростили виробництво металургійного коксу 6% -й вологості на 8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 4,508 млн тонн.

  Як повідомили Інтерфакс-Україна в об’єднанні коксохімічних підприємств “Укркокс” (Дніпро), у травні випущено 896 тис. тонн коксу, передає УкрРудПром.

  Як повідомив генеральний директор “Укркокса” Анатолій Старовойт, випуск коксу в травні був приблизно на рівні квітня, коксохімічні підприємства працюють стабільно.

  В останні дні червня випуск коксу навіть збільшився, – констатував співрозмовник агентства, додавши, що метпідприємства забезпечуються коксом в достатніх обсягах, також як і КХЗ – коксівним вугіллям, вітчизняними та імпортними.

  Відповідаючи на питання агентства про начебто появу проблем із забезпеченням КХЗ сірчаною кислотою, гендиректор зазначив, що такої проблеми, по суті, немає, так як сірчана кислота використовується в технологічних процесах для уловлювання аміаку з відведених коксових газів і випуску сульфату амонію – побічної продукції основного виробництва – випуску коксу.

  У порівнянні з основним виробництвом – випуском коксу, виробництво сульфату амонію за допомогою сірчаної кислоти дуже незначний – “на п’ять копійок”, – зазначив експерт (сировиною для виробництва сульфату амонію на коксохімічних заводах служить аміак коксового газу і сірчана кислота – ІФ)

  За його словами, українські коксівне вугілля мають значний вміст сірки, і якщо раніше більшість коксу проводилася з вітчизняної сировини, то існуючий метод очищення коксових газів від сірководню давав можливість коксохімічним заводам отримувати сірчану кислоту, необхідну для виробництва сульфату амонію.

  На даний час велика частина коксових вугілля імпортується, і в них невеликий вміст сірки. При цьому А.Старовойт підтвердив агентству, що вугілля з низьким вмістом сірки є більш якісними в порівнянні з вугіллям з високим вмістом сірки, і високий вміст сірки було однією з основних проблем в ГМК, так як в результаті виходив кокс низької якості. (У 2007 році директор Українського державного науково-дослідного вуглехімічного інституту “УХІН” Євген Ковальов заявляв про необхідність роботи над зниженням сірки в вугіллі для отримання якісного палива – ІФ).

  Зараз заводи, в основному, використовують малосірчисті вугілля, в коксовому газі мало сірководню, а значить і мало сірчистої кислоти. Але ситуація не критичнавиробництво коксу, – резюмував експерт.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express,...

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  Зараз читають

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».

  У Запорізькій області збудували біоелектростанцію

  У місті Токмак Запорізької побудували біотеплоелектростанцію «Придніпровська БіоТЕС». Станція стане майданчиком для розвитку індустріального парку на території південної промзони...

  У Житомирській області стартує кілька інвестиційних проєктів

  Зокрема, очікується будівництво потужної сонячної електростанції, розширення цехів ТОВ «Церсаніт Інвест» та «Ферпласт-Україна». Крім цього інвестор з...

  “Антонов” замовив у США дослідно-конструкторську роботу для літака Aн-178-100Р

  Державне підприємство "Антонов", що входить до складу державного концерну "Укроборонпром", уклало з компанією зі Сполучених Штатів угоду...