9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

За перші п’ять місяців поточного року коксохімічні заводи збільшили виробництво на 8%

Українські коксохімічні заводи (КХЗ) в січні-травні 2018 року наростили виробництво металургійного коксу 6% -й вологості на 8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 4,508 млн тонн.

Як повідомили Інтерфакс-Україна в об’єднанні коксохімічних підприємств “Укркокс” (Дніпро), у травні випущено 896 тис. тонн коксу, передає УкрРудПром.

Як повідомив генеральний директор “Укркокса” Анатолій Старовойт, випуск коксу в травні був приблизно на рівні квітня, коксохімічні підприємства працюють стабільно.

В останні дні червня випуск коксу навіть збільшився, – констатував співрозмовник агентства, додавши, що метпідприємства забезпечуються коксом в достатніх обсягах, також як і КХЗ – коксівним вугіллям, вітчизняними та імпортними.

Відповідаючи на питання агентства про начебто появу проблем із забезпеченням КХЗ сірчаною кислотою, гендиректор зазначив, що такої проблеми, по суті, немає, так як сірчана кислота використовується в технологічних процесах для уловлювання аміаку з відведених коксових газів і випуску сульфату амонію – побічної продукції основного виробництва – випуску коксу.

У порівнянні з основним виробництвом – випуском коксу, виробництво сульфату амонію за допомогою сірчаної кислоти дуже незначний – “на п’ять копійок”, – зазначив експерт (сировиною для виробництва сульфату амонію на коксохімічних заводах служить аміак коксового газу і сірчана кислота – ІФ)

За його словами, українські коксівне вугілля мають значний вміст сірки, і якщо раніше більшість коксу проводилася з вітчизняної сировини, то існуючий метод очищення коксових газів від сірководню давав можливість коксохімічним заводам отримувати сірчану кислоту, необхідну для виробництва сульфату амонію.

На даний час велика частина коксових вугілля імпортується, і в них невеликий вміст сірки. При цьому А.Старовойт підтвердив агентству, що вугілля з низьким вмістом сірки є більш якісними в порівнянні з вугіллям з високим вмістом сірки, і високий вміст сірки було однією з основних проблем в ГМК, так як в результаті виходив кокс низької якості. (У 2007 році директор Українського державного науково-дослідного вуглехімічного інституту “УХІН” Євген Ковальов заявляв про необхідність роботи над зниженням сірки в вугіллі для отримання якісного палива – ІФ).

Зараз заводи, в основному, використовують малосірчисті вугілля, в коксовому газі мало сірководню, а значить і мало сірчистої кислоти. Але ситуація не критичнавиробництво коксу, – резюмував експерт.

Останні новини:

Зараз читають