9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

За 9 місяців 2017 року Вінницькі деревообробні дільниці збільшили випуск продукції на 139, 4% в порівнянні з минулим роком

Рентабельність переробки деревини на підприємствах Вінницького ОУЛМГ за 9 місяців цього року склала 15%.

Вісім держпідприємств лісового господарства Вінниччини мають деревообробні підрозділи, де трудиться 109 робітників. Найбільшим серед них є деревообробна дільниця ДП «Крижопільський лісгосп» (директор – Цимбалюк В.В., майстер Сміщук В.М.). Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Вінницьку ОДА.

Вже третій рік поспіль, починаючи з 2015 року, саме на базі цього держлісгоспу стабільно демонструють найвищі у області показники по обсягах переробленої деревини та випущеної продукції. Високу ефективність переробки деревини на ДП «Крижопільський лісгосп» забезпечує власне сушильне господарство. Тут працює найбільша кількість працівників – 30 чоловік, діють сушильні камери на 160 кубометрів деревини, а поглиблена переробка деревини (сушіння) приносить держпідприємству на кожному кубометрі додатково 1000 гривень. Введення в експлуатацію сушильних камер на Рудницькій дільниці принесло додаткові надходження через скорочення витрат на транспортування лісоматеріалів на сушіння на Крижопільську ДОД.

В переліку продукції переробки є обрізні й не обрізні пиломатеріали, штахетник, цурка паливна, інші товари народного споживання.

З початку 2017 року ДП «Крижопільський лісгосп» переробило 5584 куб м деревини, що на 200 куб м більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом, Крижопільський держлісгосп забезпечив третину від загального обсягу випущеної Вінницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства продукції деревопереробки.

Якщо за 9 місяців 2017 р. деревообробними підрозділами обласного управління лісового та мисливського господарства перероблено 20378,9 кубометри деревини, випущено продукції на суму 45 млн. 903,9 тис. грн., то робітники Крижопільської ДОД переробили 5585 кубометрів, випустивши товарної продукції на суму 18 млн. 172 тис. грн.

За 9 місяців цього року на ДП «Крижопільський лісгосп» з одного кубометра переробленої ділової деревини випущено продукції на суму 3253,7 грн., (при середньому показнику по обласному управлінню – 2252,5 грн.). Вироблено продукції на одного середньоспискового робітника деревообробної дільниці на ДП «Бершадський лісгосп» – на 902,3 тис. грн., ДП «Іллінецький лісгосп» – 628, 9 тис. грн., ДП «Крижопільський лісгосп» на 605,7 тис. грн., ДП «Вінницький лісгосп» – на 419,2 тис. грн., ДП «Гайсинський лісгосп» – 325,8 тис. грн., ДП «Хмільницький лісгосп» – на 278,4 тис. грн., по управлінню – на 421,1 тис. грн.

Загалом, високого рівня рентабельності переробки деревини, який за 9 місяців цього року склав 15,2%, вдається досягти за рахунок збільшення обсягів переробленої деревини та, відповідно, випущеної продукції, залучення до цього процесу модернізованого обладнання та втілення нових технологій переробки деревини. Вищу від середньообласної рентабельність мають: ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв) – 42%, ДП «Гайсинський лісгосп» (М.М. Лащенко) – 24%, ДП «Іллінецький лісгосп» (А.В. Романович) – 23,9%, ДП «Жмеринський лісгосп» (П.В. Бендера) – 16,4%, ДП «Хмільницький лісгосп» (Т.В. Ющинський) – 15,7%.

Останні новини:

Зараз читають