9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

За 11 місяців 2017 року Україна експортувала продукції легкогої промисловості на $1 млрд

Галузь легкої промисловості вже може похвалитися певними успіхами: за підсумками 11 місяців 2017 року експорт продукції склав $ 1 млрд в 150 країн світу.

На початку лютого Україна приєдналася до конвенції Пан-Євро-Мед. Відтепер українські товари, виготовлені з іноземної сировини, можуть експортуватися в ЄС за нульовою ставкою. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.ua.

Від участі в конвенції більше всіх виграє легка промисловість, яка зможе розширити свої експортні можливості. Які ще перспективи є у вітчизняного легкпрома, – повідомили в своєму дослідженні експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Незважаючи на непросту економічну ситуацію в країні, легка промисловість уже третій рік поспіль демонструє стабільне зростання. У 2017 році промислове зростання склало 6%. У минулому році у нас реалізовано продукції більш ніж на 20 млрд грн. При цьому в розрізі підгалузей ситуація виглядає наступним чином. Виробництво одягу займає 41% від загальної кількості реалізованої продукції, текстильне виробництво займає 37% і виробництво шкіри та взуття – 22%.

Втім, однією з проблем галузі залишається невисока оплата праці. За даними Держстату, середня заробітна плата в сфері виробництва одягу і взуття становить близько 6,5 тис. грн. В уряді ситуацію обіцяють виправити вже у 2018 році. Згідно з розрахунками Кабміну, в цьому році працівників легкпрома очікує зростання зарплат в середньому на 30%. Це буде стосуватися не тільки державного сектора, але і приватних компаній. Крім того, в цьому році Кабмін обіцяє підтримати модернізацію легкої промисловості, зокрема, розробити механізм розстрочення ПДВ на імпортне обладнання. За словами експертів, такий захід допоможе підприємствам технічно оновлюватися, а значить нарощувати виробництво.

Великим поштовхом для українських товарів стала Угода про асоціацію з ЄС. Зона вільної торгівлі з європейськими країнами, яка почала діяти з 1 січня 2016 року, усунула більшість мит і відкрила доступ до 500 млн покупців. Наприклад, якщо раніше митна ставка на трикотажні речі становила 12%, то тепер 0. Власне, легкпром вже може похвалитися певними експортними успіхами. За підсумками 11 місяців 2017 року легка промисловість експортувала продукції на $ 1 млрд в 150 країн світу. Цікаво, що основними покупцями українського одягу і нижньої білизни були країни ЄС. Найбільше купували в Німеччині, Угорщині та Польщі.

Останні новини:

Зараз читають