9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

Європейський Парламент підтримав надання Україні додаткових торговельних преференцій

blank1 червня Європейський Парламент підтримав надання Україні додаткових торговельних преференцій.

За проект відповідного регламенту віддали свої голоси 475 євродепутатів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Додаткові преференції передбачають поглиблену лібералізацію для сільськогосподарської та промислової продукції походженням з України у вигляді, як додаткових обсягів безмитних тарифних квот, так і скасування ввізних мит. Фактично це розширення можливостей для вітчизняних експортерів у виході на ринки держав-членів ЄС. Зазначені преференції мають діяти три роки паралельно з функціонуванням режиму ПВЗВТ.

Рішення Європарламенту [про надання додаткових торговельних преференцій] є підтримкою України у її євроінтеграційному виборі. А також інструментом підтримки експортерів, щоб частково компенсувати втрату російського ринку збуту. Це підтвердження довіри ЄС до України та її експортерів, готовність сприяти нашому подальшому торговельно-економічному та політичному зближенню Україна-ЄС на усіх рівнях, – прокоментував таке рішення Європарламенту Степан Кубів.

Надання додаткових преференцій для українських експортерів – це політично та економічно важливе рішення, прийняття якого демонструє готовність Європарламенту розглядати Україну, як надійного партнера, – зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі — Торговий представник України.

Наступний крок – схвалення регламенту Радою ЄС. Розраховуємо на прискорений розгляд даного питання та його остаточне прийняття перед Самітом Україна – ЄС, що відбудеться в Києві 13 липня 2017 року.

Дана законодавча ініціатива – результат спільної роботи представників Уряду України, Верховної Ради, Європейської комісії та Європарламенту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають