9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Вітчизняний ринку бітуму досяг рекордного обсягу за останні 10 років

Обсяг ринку бітумів в 2017 р досяг 676 тис. тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.

Про це повідомив в ході презентації на Petroleum X директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, передає enkorr.

Ринок почав оживати у 2015 і у 2017 роках. Він перевищив навіть пікові значення, які ми спостерігали при підготовці до Євро-2012, – повідомив директор «А-95».

Змінилася структура наповнення українського ринку бітумів.

Від домінування українських виробників у 2010 році до домінування імпорту в 2017 р Закрився Лисичанський завод, знизила переробку «Укртатнафта». Отже, що виник вакуум був закритий імпортом. Внутрішнє виробництво на сьогодні забезпечує лише 20% ринку, – зазначив Сергій Куюн.

Основною подією у 2018 році стало зниження частки білоруських виробників.

Білоруси втратили частину ринку – близько 10%. Це сталося через те, що почалися поставки з Росії. Їх раніше не було, тому що РФ готувалася до чемпіонату і весь бітум йшов на внутрішні потреби. Як тільки чемпіонат закінчився, почалися поставки в Україну, – додав директор «А-95».

При цьому, поставки з Росії схильні до ряду ризиків. По-перше, внутрішній попит в РФ, по-друге, нестабільність політичної ситуації. Спочатку, у 2018 році прогноз по споживанню бітуму становив близько 700 тис. тонн, але темпи зростання сповільнилися через низку причин.

У цьому році динаміка досить скромна: за 8 місяців приріст менше 10%. Очікувалося, що у 2018 році Україна споживе близько 700 тис. тонн бітумів, але, думаю, ця цифра буде відкоригована в бік зниження, – додав директор «А-95».

Головною причиною зниження темпів стала складність з фінансуванням.

Проблема з державними фінансами: спочатку заявили одну цифру, і учасники ринку законтрактованого, привезли ці обсяги, поклали їх на свої нафтобази, а в результаті виходить, що заявлених коштів вже немає, – говорить Сергій Куюн.

Також стримуючими факторами для розвитку ринку є неритмічність фінансування, затримки з платежами, надмірна бюрократизація процедур закупівлі. Всі ці проблеми позначаються на кінцевій ціні бітуму, оскільки постачальники змушені включати ці ризики в кінцеву ціну продукту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають