9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Жовтня, 2021

Відео: На Запорізькому залізнорудному комбінаті встановили нову вентиляторну установку виробництва Corum Group

 • Шахтобудівельний підрозділ компанії Corum завершив будівництво вентиляційної установки головного провітрювання з двома реверсивними вентиляторами ВО-42,5РЗ на шахті «Експлуатаційна» «Запорізького залізорудного комбінату».

  Об’єкт уже отримав сертифікат про готовність до експлуатації, який дозволяє запустити його в роботу. Установка задовольнить потребу шахти в провітрюванні на 35 років. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

  Фото: Corum Group

  Corum Group реалізував проект «під ключ», включаючи всі роботи зі спорудження будівлі та упорядкуванням території, де розташована установка, відповідно до норм і стандартів будівництва таких об’єктів.

  Завдяки технологіям, застосованим при розробці нової вентустановки, постачання повітря в виробки шахти буде проводитися обладнанням зі швидкістю обертання ротора до 750 оборотів в хвилину, – коментує генеральний директор компанії Corum Group Яків Сідляренко. – Сучасна аеродинамічна схема сприяє кращому розподілу повітря по шахтної мережі. А це – можливість збільшення протяжності виробок на нижніх горизонтах, що в свою чергу дозволить підвищити видобуток.

  Серед ключових переваг головною вентиляційної установки (ГВР):
  – збільшена подача і тиск повітря, що дозволяє добувати руду на більшій глибині,
  – автоматизована система управління і контролю,
  – надміцні матеріали конструкції з базальтовим покриттям,
  – підвищений термін експлуатації.

  Від сукупності цих характеристик безпосередньо залежить ефективність і безпека ведення робіт в складних гірничо-геологічних умовах шахти. На «Запорізькому залізорудному комбінаті» вентустановки замінили старі відцентрові вентилятори, які відпрацювали свій ресурс.

  Продуктивність установки складає 150-950 кубометрів на секунду, депресія в межах робочої зони – 2500-9000 Па. Вона оснащена двома потужними одноступінчастими вентиляторами ВО-42,5РЗ. Їх робота регулюється не напрямних апаратом, а зміною частоти обертання приводного електродвигуна і кутів установки лопаток робочого колеса. Вентилятори мають антикорозійне зносостійке базальтове покриття проточної частини, яка підвищує термін їх служби. Ще одна перевага ГВР – висока вібраційна стійкість завдяки компонуванню з монолітними залізобетонними вентиляційними каналами, що робить її роботу менш гучною.

  Ми йдемо в ногу з часом і будуємо наші об’єкти з прицілом на «Індустрію 4.0»: за контроль роботи вентустановки відповідає мікропроцесорна система, інтегрована в загальну систему управління шахти. Вона забезпечує автоматизацію і візуалізацію технологічних процесів з висновком всіх необхідних параметрів на монітор оператора і диспетчера, – коментує директор «Корум Шахтспецбуд» Олексій Житник. – Мікропроцесорна система допомагає попередити аварії, усуває перевантаження двигуна, а також самостійно регулює витрата електроенергії. Як наслідок, використання ГВР підвищить також і енергоефективність шахти «Експлуатаційна».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Один з українських агрохолдингів планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії

  “Контінентал Фармерз Груп” планує вдвічі збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.“Контінентал Фармерз Груп” багато експортує зерна в Китай,...

  ЮТЕМ-ЗМК виготовить металоконструкції для добудови аквапарку на Полтавщині

  Завод металоконструкцій і нестандартного обладнання ЮТЕМ-ЗМК підписав контракт на виробництво металоконструкцій для будівництва відкритого аквапарку в Полтавській області.

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському - 80 гривень.

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому харківському концерну «Українські енергетичні машини».

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.Про це передає Національний Промисловий Портал з...

  ВРУ ратифікувала угоду з ЄБРР щодо розвитку логістичної мережі Укрпошти

  Верховна Рада 21 жовтня ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ" Укрпошта ": Логістична мережа і Сільське відділення" між Україною та Європейським банком...

  На Донеччині планують побудувати содовий завод

  У Донецькій області планується створити нове виробництво кальцинованої соди в рамках проєкту індустріального хімічного парку "Слов'янський". Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА,...

  Зараз читають

  Військові науковці випробували нові рятувальні парашути українського виробництва (фото)

  Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, за участі власних літальних апаратів, парашутистів-випробувачів...

  Україна інвестує 100 млрд доларів на 10 років у програму скорочення викидів

  Україна інвестує $100 млрд у «зелений» курс, ціль — скорочення викидів на 65% у порівнянні з 1990...

  Україна має величезний потенціал для виробництва біогазу – Вітренко

  Для забезпечення енергонезалежності України поряд з нарощуванням видобутку природного газу потрібно налагодити масштабне виробництво біогазу.

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.