9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Відео: На Запорізькому залізнорудному комбінаті встановили нову вентиляторну установку виробництва Corum Group

Шахтобудівельний підрозділ компанії Corum завершив будівництво вентиляційної установки головного провітрювання з двома реверсивними вентиляторами ВО-42,5РЗ на шахті «Експлуатаційна» «Запорізького залізорудного комбінату».

Об’єкт уже отримав сертифікат про готовність до експлуатації, який дозволяє запустити його в роботу. Установка задовольнить потребу шахти в провітрюванні на 35 років. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

blank
Фото: Corum Group

Corum Group реалізував проект «під ключ», включаючи всі роботи зі спорудження будівлі та упорядкуванням території, де розташована установка, відповідно до норм і стандартів будівництва таких об’єктів.

Завдяки технологіям, застосованим при розробці нової вентустановки, постачання повітря в виробки шахти буде проводитися обладнанням зі швидкістю обертання ротора до 750 оборотів в хвилину, – коментує генеральний директор компанії Corum Group Яків Сідляренко. – Сучасна аеродинамічна схема сприяє кращому розподілу повітря по шахтної мережі. А це – можливість збільшення протяжності виробок на нижніх горизонтах, що в свою чергу дозволить підвищити видобуток.

Серед ключових переваг головною вентиляційної установки (ГВР):
– збільшена подача і тиск повітря, що дозволяє добувати руду на більшій глибині,
– автоматизована система управління і контролю,
– надміцні матеріали конструкції з базальтовим покриттям,
– підвищений термін експлуатації.

Від сукупності цих характеристик безпосередньо залежить ефективність і безпека ведення робіт в складних гірничо-геологічних умовах шахти. На «Запорізькому залізорудному комбінаті» вентустановки замінили старі відцентрові вентилятори, які відпрацювали свій ресурс.

Продуктивність установки складає 150-950 кубометрів на секунду, депресія в межах робочої зони – 2500-9000 Па. Вона оснащена двома потужними одноступінчастими вентиляторами ВО-42,5РЗ. Їх робота регулюється не напрямних апаратом, а зміною частоти обертання приводного електродвигуна і кутів установки лопаток робочого колеса. Вентилятори мають антикорозійне зносостійке базальтове покриття проточної частини, яка підвищує термін їх служби. Ще одна перевага ГВР – висока вібраційна стійкість завдяки компонуванню з монолітними залізобетонними вентиляційними каналами, що робить її роботу менш гучною.

Ми йдемо в ногу з часом і будуємо наші об’єкти з прицілом на «Індустрію 4.0»: за контроль роботи вентустановки відповідає мікропроцесорна система, інтегрована в загальну систему управління шахти. Вона забезпечує автоматизацію і візуалізацію технологічних процесів з висновком всіх необхідних параметрів на монітор оператора і диспетчера, – коментує директор «Корум Шахтспецбуд» Олексій Житник. – Мікропроцесорна система допомагає попередити аварії, усуває перевантаження двигуна, а також самостійно регулює витрата електроенергії. Як наслідок, використання ГВР підвищить також і енергоефективність шахти «Експлуатаційна».

Останні новини:

Зараз читають