9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

В Україні зростає попит на будівництво енергоефективного житла

Український будівельний бізнес пристосовується до нинішних ринкових умов: справжнім трендом кількох останніх років стають будинки із соломи.

Про це повідомляє Рідне Село, передає Куркуль.

Друзі Артем Рижков і Максим Андріянов із Дніпра близько 5 років тому заснували компанію з будівництва енергоефективного житла Life House Building та створюють будинки з соломи.

Бізнес почався з бажання сім’ї Рижкових переїхати з квартири у власний дім. Подружжя вирішило переїхати з квартири у власний дім. Побудувати хотіли енергоефективне, екологічне та дешеве житло. Так і прийшла ідея використати солому.

Згодом Артем Рижков разом із Максимом Андріяновим організували компанію, що займається проектуванням і будівництвом житла із соломи. За п’ять років за цією технологією звели 27 будинків по всій Україні.

Для українців солом’яно-глиняні хати — найприродніше, що може бути. Наші предки століттями будували собі такі будинки. Коли будував свій перший будинок, то технологія ще не була вивіреною, не мали спеціального обладнання, як зараз. Найважче було закладати верхній ярус. Адже солом’яні тюки треба було вирівняти під форму даху, — розказує один з авторів технології Артем Рижков.

Із дерев’яних брусків складають порожнисту форму. Її заповнюють соломою за допомогою спеціального пресу. Його конструкція — комерційна таємниця компанії. Закладену в бруси солому підрізають електричною пилкою. На гладку поверхню легко наносити штукатурку. Розміри та конфігурації панелей різні. Є навіть трикутні, з яких формують фронтони будинку. Висота панелей від 90 см до 3 м. Ширина — від 40 см, довжина — від 40 см до 1 метра. Щільність соломи — 120 кг/куб.м.

Квадратний метр солом’яної панелі коштує $32. Кількість панелей, їхня форма залежить від проекту будинку.

У селі Новосілки ми зібрали дім із готових панелей за 39 днів. І це при тому, що він двоповерховий, загальна площа будинку — 175 метрів. Пішло 98 панелей. Їхня загальна площа 174 кв. м. По вартості це майже 150 тис. грн, — підраховує Артем.

Спочатку заливають фундамент, а вже потім зводять стіни зі солом’яних панелей і накривають дахом. Термін будівництва від чотирьох до восьми місяців.

Підприємці зізнаються, що багато хто побоюється, що солома просяде, у стінах заведуться миші.

Солома довговічніша за дерево. Стіни не погниють, бо вологість соломи в блоці становить не більше восьми відсотків. Ще й має здатність швидкого випаровування зайвої вологи, солом’яні технології застосовуються навіть для будівництва бань, а також будинків у вологому кліматі, —  запевняє Артем Рижков.

Стіни блоків покриваються вогнестійкою штукатуркою. Дім із соломи відповідає вимогам пожежної безпеки. Висока щільність соломи в блоках і штукатурне покриття надійно захищають будинок не тільки від вогню, але й від шкідників.

Технологія екологічна, використовуємо солому, яка не проходила жодної хімічної обробки. Тому не виділятиме ніяких токсичних речовин.Це ще й енергоефективний будинок. Фахівець, який проводив заміри тепловізором, був вражений, бо будинок майже не втрачає тепло, —  ділиться підприємець.

Як запевняє Артем Рижков, для обігріву будинку площею 140 кв.м його родині вистачає в середньому 250 куб. м газу на місяць. Навіть у найхолодніші дні температура в домі на рівні 24°С. Його ж друзі на опалення цегляного будинку такої ж площі витрачають майже 900 куб. м газу щомісяця.

Останні новини:

Зараз читають