9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

В Україні прийняли законопроект про лібералізацію у видобувній галузі

Депутати Верховної Ради ухвалили в другому читанні законопроект №3096-д про дерегуляцію дозвільних процедур у сфері нафтогазовидобування.

За відповідне рішення на засіданні 1 березня проголосувала 256 депутатів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на enkorr.

Проект закону передбачає використання механізму сервітуту для будівництва об’єктів нафтогазовидобування і трубопровідного транспорту (без зміни цільового призначення земельних ділянок).

Крім того, усувається необхідність отримання гірничого відводу, об’єкти нафтогазовидобутку виключаються з переліку об’єктів містобудівної діяльності, скасовується обов’язковий введення родовищ в дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля.

Законопроект надає нафтогазовидобувачам право після завершення періоду дослідницько-промислової розробки родовищ використовувати земельні ділянки на підставі договору з власником землі аж до зміни цільового призначення та оформлення документів на право користування (зараз компанії зобов’язані зупиняти видобуток на час оформлення документів).

Документ передбачає, що зняття і перенесення ґрунтового покриву для подальшого буріння можна буде проводити без спеціального дозволу на підставі робочого проекту землеустрою.

Також законопроект надає надрокористувачам право на користування своєю геологічною інформацією без погодження з органами влади. Крім того, пропонується розширити коло суб’єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти та газу (зараз таким правом володіє виключно Державна комісія України по запасах корисних копалин).

Останні новини:

Зараз читають