9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

В Києві вводять стандарти МАФів та створили єдиний стиль для всіх кіосків

Столичні чиновники визнали законними 6,5 тис. кіосків і вимагають привести їх до загального стандарту

Київська влада втомилась боротися з МАФами. І визнали, що обійтися без кіосків в столиці не вийде. Тим часом, чиновники наполягають: порядок наводити треба. Для цього вони розробили «Комплексну схему розміщення тимчасових споруд», фактично визнавши законними 6,5 тис. кіосків.

Скільки ще знесуть

«Ми проводимо відкриті конкурси на розміщення тимчасових споруд по цій комплексній схемі. Зараз завершили такий конкурс в Печерському районі, скоро будемо проводити в Солом’янському. Всі підприємці, які вже розміщували свої кіоски, вибирають із запропонованих точку, де б хотіли поставити МАФ. Перевагу віддаємо тим, хто найдовше стояв на законних підставах », – пояснив UBR.ua перший заступник директора департаменту благоустрою Київської міськадміністрації Тарас Панча.

МАФи на Дарницькій площі зносити не стали за його словами, в тих районах, де конкурси ще не були проведені, з «законними» підприємцями укладають договори пайової участі. Це тимчасовий захід. Як тільки у міської влади дійдуть руки, і серед цих бізнесменів виберуть найбільш благонадійних.

Чиновник підрахував, що в даний момент в столиці встановлено близько 6,2 тис. МАФів, з власниками яких укладено договори пайової участі. 1880 тимчасових споруд в КМДА вважають незаконними і загрожують їх знести.

Поглядають столична влада і в сторону торговців на колесах. За оцінками Панча, в Києві налічується 1130 незаконних об’єктів пересувної торгівлі. І лише близько 300-400 – законних.

Як виглядатимуть кіоски

Крім комплексної схеми розміщення, департамент містобудування та архітектури КМДА розробив і єдиний стандарт для київських МАФів. Чиновники стверджують, що не стануть «рекомендувати» підприємцям конкретних виробників конструкцій, але будуть строго стежити за дотриманням прописаних норм.

Зокрема, влада представила звід правил і вимоги до модульних конструкцій МАФів, обмежили їх висоту і навіть вказали, як і де повинні бути розміщені кондиціонер і службовий вхід, а також додаткові холодильники.

Українські провайдери відмовляються від роботи з платіжними терміналами
Крім того, дизайнери розробили колірну індикацію кіосків відповідно до їх цільового призначення. Залежно від того, які послуги надаватиме кіоск, на його верхній панелі повинна бути розміщена одна з кольорових смуг:

  1. Червоний – продаж газет і журналів
  2. Синій – продукти харчування
  3. Зелений – квіти
  4. Помаранчевий – громадське харчування
  5. Жовтий – туалет
  6. Фіолетовий – шиномонтаж
  7. Блакитний – тютюн та алкогольні напої
  8. Рожевий – побутові послуги
  9. Білий – прийом вторсировини

За підрахунками чиновників, всього в Києві має бути встановлено 6,5 тис. Нових кіосків. Причому у половині з них стануть торгувати продуктами харчування та непродовольчими товарами під синьою смужкою. Ще 1250 кіоскам належить продавати квіти.

За матеріалом UBR.

Останні новини:

Зараз читають