9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Уряд значно спростить повернення ліцензій

МЕРТ підготувало законопроект, який передбачає призупинення, а не відкликання ліцензій

Уряд пропонує змінити порядок видачі та відкликання ліцензій в Україні. Серед основних новацій закона: впровадження нового виду санкцій – часткової або повної припинення дії ліцензії; уніфікація штрафів за порушення ліцензійного законодавства;
уточнення строків та порядку скасування ліцензій, а також оскарження рішень держорганів щодо анулювання ліцензій.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на UBR

Чинний закон про ліцензування передбачає тільки процедуру анулювання дозволу на ведення певного виду діяльності. Як зазначають автори законопроекту, органи ліцензування тепер зможуть на практиці застосовувати такий вид санкції, як призупинення ліцензії, а ліцензіат матиме змогу усунути порушення і виправитися протягом певного терміну.

В уряді вважають, що припинення ліцензії може бути більш ефективним заходом впливу, ніж анулювання документа, так як це дія спрямована на недопущення подальших порушень, має профілактичний характер і позбавляє ліцензіата права на ведення конкретного виду діяльності тільки на певний термін. Таким чином не потрібно буде знову проходити процедуру отримання ліцензії, а лише подати заяву та подати документи, що підтверджують факт виправлення порушень.

Кожен вид діяльності має свої особливості ліцензування, як за термінами, так і за вартістю. Але якщо туристичну ліцензію або в сфері освіти отримати відносно просто, то в таких сферах як будівництво або видобуток корисних копалин буде простіше відновити дію старої, – прокоментувала ситуацію податковий консультант Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

Також законом вводиться порядок припинення і відновлення ліцензії (повністю або частково), а також порядок оскарження ліцензіатом рішення про припинення.  Наприклад, в разі оскарження компанією рішення органу ліцензування про скасування або призупинення дії дозволу, ліцензія залишається дійсною протягом усього часу розгляду скарги в експертно-апеляційній раді аж до дня внесення до Єдиного держреєстру підприємств відповідного запису про скасування ліцензії.

Не менш важливі зміни торкнуться й уніфікації штрафів. За деякими з порушень покарання залишиться незмінним, як наприклад, адмінштраф за продаж алкогольних та тютюнових виробів без акцизних марок або з підробленими марками (850-3400 грн з конфіскацією товару і виручки). Проте за проведення операцій на фондовому ринку без ліцензії замість нинішніх 8500-17000 грн посадових осіб підприємства будуть карати штрафом в 42500-51000 грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають