9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Уряд підтримає нові інвестиційні проєкти в Україні

Агресія росії проти України не змогла зламати волю та креативний дух українського народу, який продовжує процеси демократичних реформ навіть у неймовірно важких умовах, тож навіть війна не повинна стати причиною ембарго на притік інвестицій в Україну.

Про це під час віртуального виступу на дискусії «Стан Європи: перетворення в епоху криз», що відбулася під егідою неурядової аналітичної організації Friends of Europe, заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Довгострокові програми відновлення України є важливими… Але що є навіть більш важливим зараз – це притік нових інвестицій. Ми маємо переоцінити ситуацію, коли занепокоєння війною блокують будь-які можливості для інвестицій. Ми підтримаємо інвестиційні проєкти для всіх, хто наважиться відкрити бізнес в Україні, навіть поки там триває війна”, – наголосила Свириденко.

Представниця уряду України окремо зауважила, що росія може залишатися чинником ризику на довгі роки не лише для України, а й для всіх країн регіону. Саме тому так важливо працювати безпосередньо з інвесторами, щоб відповісти на їхні занепокоєння, пов’язані із суто воєнними ризиками.

«Мужність нашого народу рухає вперед всі структурні перетворення, війна не зупинила жодні реформи в Україні. Саме тому, як ми бачимо, рішення ЄС надати Україні перспективу членства невдовзі буде трансформоване у швидку та широку інтеграцію України в європейську економіку. Енергія успіху та перемоги буде двигуном для економічного зростання як для України, так і для Європи протягом багатьох наступних років», – наголосила Свириденко.

Вона зауважила, що більшість волонтерів, які активно долучилися до боротьби проти російського вторгнення та до підтримки Збройних сил України, є представниками бізнесу. Протягом восьми місяців, що минули після початку російської агресії, за великим рахунком, саме завдяки зусиллям приватного сектору державі вдалося зберегти функціонування всіх центральних систем – фінансової, залізничного сполучення, постачання пального, таких як діяльність банків, поштові послуги, інтернет, комунікації та електрика.

Свириденко нагадала, що зараз саме система електропостачання та енергетики України перебуває під особливим тиском з боку російських загарбників.

Представниця уряду України зазначила, що, за прогнозом, падіння економіки України внаслідок російської агресії може скласти 35%, оскільки війна йде на її території. Водночас зниження економіки росії може скласти усього 4,5%. Цей факт лише підкреслює необхідність застосування проти рф більш жорстких міжнародних санкцій, щоб знизити її здатність фінансувати агресію.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають