9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

UNIT.City дозволили будівництво технопарку на місці Київського мотоциклетного заводу

Відомий столичний девелопер вирішив підшукати партнерів для будівництва київського технопарку. Йому необхідно ще близько $200 млн.

Команда facebook live Чутки в Шафі записала позачерговий гостьовий випуск в київському інноваційному парку UNIT.City з його СЕО Максом Яковер. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЛІГА.Бізнес.

Власнику проекту, співвласнику девелоперської компанії UDP і аеропорту Жуляни, Василю Хмельницькому та його команді вдалося перетягнути більшість депутатів Київради на свою сторону і переконати в тому, що місту потрібен новий технокластери, а не старий мотоциклетний завод.

Тепер бізнесмен отримав право на справжню будівництво, в тому числі житла на величезній території в 25 га. До цього рішення UNIT мав право тільки переобладнати старі непрацюючі цеху, але не зводити нових об’єктів.

Під велике будівництво Хмельницький вирішив залучити інвесторів-партнерів, з якими зараз почав переговори.

Похожее изображение

1. Технопарк перейшов на другу фазу будівництва

За півтора року існування команда UNIT.city завершила те, що на мові стартаперів називається MVP – Minimum Viable Product.

Це якась маленька штука. Ти ще не знаєш, полетить вона чи ні. І ти її береш і виходиш з неї на ринок, – говорить Яковер.

UNIT.city стартував з UNIT.factory, в якому навчалося 300 студентів, і з першого бізнес-кампусу, в якому було 35 резидентів, кілька лабораторій. З цього починався інноваційний парк.

Нинішній етап – scaling. Гіпотеза виявилася робочої. Кілька місяців тому побудований другий бізнес-кампус. Новий корпус обійшовся Василю Хмельницькому приблизно в $5 млн. І, за його оцінкою, конкретно ця будівля буде окупатися 10 років).

Зараз у технопарку 90 резидентів і будуються ще 3 бізнес-кампуса. Перший з них відкриється 22 грудня, в ньому буде резидент з енергетичної сфери (імовірно ДТЕК, – ред.). До літа буде побудована центральна площа UNIT.City.

2. Депутати дозволили будівництво житла і взагалі на будівництво як таке

21 вересня Київрада прийняла рішення про передачу в оренду двох ділянок загальною площею 22,2 га землі в користування UNIT.City. Тепер після Нового року на території технопарку почнеться будівництво житла.

Всі бізнес-кампуси були реконструйованими цехами. І проект не міг будувати нічого нового поза плями старої забудови. Тому житлові комплекси чекали свого часу.

Місто зараз бачить все 25 га, як і ми. А раніше бачив як старий завод. За документами, – говорить Макс Яковер.

blank
Фото: Андрій Гудзенко

3. Василь Хмельницький почав шукати партнерів

Ласкаво Київради – це також довгостроковий договір на оренду землі. І Василь Хмельницький тепер може залучати інвесторів. До речі, за словами Яковер, в інвестиційних зобов’язаннях не прописано збереження / відновлення колишнього виробництва (мова про Київський мотоциклетному заводі). Депутатів Київради запрошували в UNIT.City і показували, як розвивається проект, щоб вони були налаштовані голосувати або позитивно, або хоча б нейтрально.

Ми їх звертали в нашу інноваційну віру, – жартує Макс. Квадратні метри в технокластери в обмін на лояльність, за його словами, народним обранцям столиці ніхто не обіцяв.

Тепер технокластери, як і будь-який стартап після підписання перших великих контрактів, переходить до активної фази залучення серйозних грошей.

Ми зараз на етапі переговорів з величезному кількістю банків, інституцій, потенційних інвесторів для швидкого масштабування і споруди всього парку, – розповідає Макс Яковер.

Хмельницький хоче залучити $200-250 млн. $50 млн, як говорив він раніше, вже вкладено в першу фазу будівництва.

4. Коли в UNIT.Сity оселиться Apple

Перший резидент рівня ТОП-10 транснаціональних корпорацій з’явиться в технопарку, буде оголошений найближчим часом. Він займе цілий поверх другого бізнес-кампуса. В R&D-центрі буде працювати близько 100 осіб.

Також в технопарк заїжджає Syngenta, швейцарська компанія, один зі світових лідерів в області виробництва засобів захисту рослин та насінництва. У UNIT у неї буде свій R&D-центр.

5. Про те, що залишиться від старого заводу.

Труба – я був в команді тих, що трубу потрібно точно залишати, – говорить Яковер.

Було проведено конкурс на трубу як арт-об’єкт. Учасники з 10 країн світу подали 150 робіт. В результаті конкурс виграли британці – з труби в небо буде бити промінь світла.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають