9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Українська компанія побудує в Ізраїлі завод з виробництва діоксиду титану

Група компаній «Велта» планує побудувати в Ізраїлі завод з переробки титанової сировини, яку видобувають в Україні.

Цю інформацію підтвердив власник та керівник компанії Андрій Бродський. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Громадське.

Він зауважив, що це буде завод з виробництва діоксиду титану. Він використовується як пігмент білого кольору в хімічній та харчовій промисловостях, медицині та інших галузях.

В прес-службі «Велти» уточнили Громадському, що завод побудують в технопарку в Мішор-Ротем (Ізраїль). Його очікувана потужність на першому етапі становитиме 40 тисяч тонн діоксиду титану на рік, з подальшим збільшенням до 70 тисяч тонн.

Титанова сировина з України в Ізраїль буде постачатися морем. А готова продукція — експортуватися.

Потреба ринку Ізраїлю перебуває на рівні 40 тисяч тонн пігменту в рік, але ми плануємо близько 80% продукції експортувати. В основному на ринки ЄС і Туреччини, — відповіли у прес-службі.

Компанія розглядає комбінований варіант фінансування: як власні кошти, так і залучені у вигляді кредитів і інвестицій.

Безумовно, важливим фактором залишаються субсидії від держави Ізраїль, — зазначили в компанії.

За даними ізраїльських ЗМІ, українська компанія уже звернулась до міністерства економіки і промисловості Ізраїлю. На створення підприємства вона просить виділити земельну ділянку в Східному Негеві.

Запланований обсяг інвестицій — $150-200 мільйонів.

На підприємстві буде проводитися переробка титановмістних руд – ільменіту, що видобувається на Бірзуловському родовищі в Україні. Очікується, що буде створено 600 нових робочих місць.

Українська компанія може розраховувати на державні дотації в розмірі 30% від суми інвестиції в рамках закону про підтримку інвестицій. А саме, 20% в якості підтримки заводу, розташованого на периферії, і ще 10% в якості заводу, розташованого на «глибокій периферії».

Очікується, що проектувальні роботи будуть завершені до середини 2018 року, будівництво розпочнуть — в другому кварталі 2019 року. Очікується, що завод розпочне роботу до середини 2021 року.

«Велта» — група компаній з офісом у Дніпрі та виробничими потужностями у Кіровоградській області.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають