9.5 C
Alba Iulia
Субота, 31 Липня, 2021

Українська компанія буде випускати 3D копії Українських військових

 • Події останніх років в Україні, такі як окупація Криму та війна на сході країни підштовхнули громадянське суспільство та бізнес більш активно розвиватись та шукати шляхи для допомоги Українській армії в протистоянні з Російською агресією. Прикладом цього є новітні розробки та модернізація різноманітної військової техніки, озброєння. Вихід на новий рівень підприємств легкої та важкої промисловості, які займаються поставками та виготовленням всього, що потребує армія – від їжі та одягу до озброєння, БПЛА та техніки. Але є і дуже цікаві стартапи, які не мать прямого відношення до ВПК, але розробляють власні технології, устаткування, продукцію та відіграють власну роль в популяризації українського війська, та навіть є інструментом в боротьбі з пропагандою. Одним з прикладів є стартап miniTEAM, який в цьому році почав набирати популярність завдяки своїй ідеї – виробництву мініатюрних копій справжніх бійців українського війська у реальному бойовому екіпіруванні.

  Мова йде про мініатюру «Український доброволець 2014» реалізовану з неймовірною точністю із полімерного матеріалу, попереднє замовлення на яку було відкрито в травні цього року. Таких результатів автори ідеї змогли добитись завдяки використанню сучасних технологій – 3D-сканування, 3D-друку та власної розробки, яка дає можливість тиражувати продукцію невеликими або середніми серіями за досить короткий проміжок часу і не використовувати при цьому негнучкі та надзвичайно коштовні технології масового виробництва, такі як термопластавтомати (ТПА) та інше.

  Цікаве те, що в комплекті з фігурою йде історична довідка двома мовами, українською та англійською, з описом подій, які відбувались в Україні з початку 2014 року, перелік та символіка (яку, до речі, можна використовувати на фігурі) різноманітних добровольчих батальйонів, які приймали участь у подіях 2014 року. Це стало своєрідним каналом інформації, через який виробник намагається доносити українську точку зору на конфлікт через свою продукцію.

  Ідея стартапу виникла як проект з популяризації українських військових і альтернатива продукції російських компаній, які використовували свою продукцію як засіб пропаганди не тільки в Україні, але і в Європі. Яскравим прикладом був скандал в Литві в 2017 році, коли в країні почали продавати моделі «вєжлівих людєй», які приймали участь в анексії Криму, після чого міністерство економіки Литви навіть намагалось заборонити продаж подібної продукції на території країни. В Україні ще в 2014 році російські виробники продавали моделі російської техніки, фігури військовослужбовців, які пропагували силові структури та спецслужби РФ, а в цей момент проводили анексію Криму та здійснювали поставки реальної військової техніки, зброї та живої сили на територію України. В кращому випадку, коли на це почали звертати увагу громадяни та ЗМІ, вони наклеювали поверх своєї продукції символіку України. Це дуже обурювало суспільство, особливо коли це бачили військовослужбовці, які повернулись із зони бойових дій. Але на той момент юридично було практично неможливо заборонити продаж такої продукції, тому що де-юре збройного конфлікту не було, а сама продукція у своїй більшості вироблялась на замовлення в Китаї. Стартап miniTEAM став своєрідною «гібридною» відповіддю на подібну пропаганду та інформаційним каналом, через який з’явилась можливість піднімати цікавість до української проблематики в інших країнах: через різноманітні співтовариства моделістів, колекціонерів, військових, ветеранів і т.д., які дуже розвинені в країнах Європи, США, Японії та Австралії.

  Популярність першої моделі була зумовлена не тільки її обмеженою серією (на момент виходу статті ще можна було замовити), а й унікальними відмінностями, які значно підвищували зацікавленість не тільки серед колекціонерів та моделістів, але і серед військових та волонтерів.

  Перш за все, це відмова від скульптури на користь образу реального бійця та учасника бойових дій, аби не складалось враження, що це суб’єктивна точка зору певного скульптора.

  По-друге, це кампанія зі збирання фото та іншого медіа матеріалу безпосередньо від учасників подій, яку організували засновники стартапу, що додало ідеї реального та історичного сенсу. По-третє, це доволі потужна інформаційна складова, а саме: перелік символіки родів українського війська, шевронів добровольчих батальйонів (в комплект входять 33 шеврони батальйонів, сформованих в 2014 році), опису подій цього періоду, та невелика енциклопедія по спорядженню бійця.

  Подібний підхід не залишився непоміченим серед професійних художників. @Евгеній Капука – найтитулованіший моделіст України, автор діорам для музею Голокосту в Одесі, власник трьох Гран-Прі, багатої кількості медалей на виставках СНД, який увійшов до ТОП-170 майстрів світу за версією журналу AtomScale, був одним з перших, хто зацікавився стартапом, та запропонував свою професійну допомогу в оформленні перших прототипів фігури . Результатом такої співпраці стало виготовлення декількох діорам з використанням фігури «Український доброволець 2014» – в якості подарунків військовослужбовцям. Завдяки отриманому досвіду була поліпшена комплектація та характеристики набору. А одна з робіт здобула перше місце в своїй категорії на LVIV MODEL SCALE FEST у 2018 році.

  Не менш цікавими є і технічні рішення:
  Унікальна схема розділення елементів фігури – за кольором, тобто розділення моделі на складові частини, що мають різні базові кольори, що значно спрощує процес розпису та дає можливість добитись неймовірної деталізації. Цьому також допомагає спеціальна система тимчасових кріплень, що дозволяють під час роботи збирати та розбирати модель без використання клею. Що стосується самої технології виробництва – виготовлення моделі з полімерного двокомпонентного поліуретану за унікальною методикою власної розробки – це дало змогу не тільки нівелювати недоліки серійного виробництва за класичною схемою, а й виключити можливість підробки моделі в її первинному вигляді, що безумовно зацікавило колекціонерів.

  Найближчим часом, miniTEAM планує почати краудфандингову кампанію на KickStarter та Indigogo задля реалізації більш масштабного проекту – серії з 10 фігур, а саме – відділення механізованого взводу ВСУ, де кожна модель бійця буде відігравати свою роль (командир, стрілець, кулеметник, снайпер і т.д.). Динаміка та дія кожної фігури буде формувати цільну сюжетну композицію, як в складі всього набору, так і в менших групах та комбінаціях.

  У підсумку, маємо приклад того, як в складних умовах, під час військової агресії бізнес знаходить ідеї та шляхи підтримки військових своєї країни та популяризації української позиції в світі.

  Якщо Ви хочете підтримати стартап, замовити модель, надіслати власний фотоматеріал, або надати Ваші пропозиції – пишіть засновникам проекту на сторінці miniTEAM у FACEBOOK: https://www.facebook.com/miniteam/


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  Зараз читають

  До кінця року ВМС України сформують дивізіон катерів Island з американським озброєнням

  До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі...

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової...

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у...