9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Україна та Казахстан мають стати сильним ланцюгом «Нового Шовкового шляху»

blankТранснаціональний коридор — «Новий Шовковий шлях» простягнеться із Китаю до Європи, і проляже через Казахстан, Азербайджан, Грузію, Україну, Каспійське і Чорне моря.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Віце-прем’єр- міністра України.

На кордоні з ЄС він вийде через Бескидський тунель. Новий шовковий шлях має генерувати нові логістичні, виробничі та сервісні потужності. Україна та Казахстан мають стати сильним ланцюгом «Нового Шовкового шляху». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у рамках виставки «EXPO-2017» в Астані.

За його словами, обсяг товарообігу Китаю із Європою – $300 млрд.

Україна прагне разом із Казахстаном стати частиною товаровиробників, які долучені до цього процесу. Коли кажемо про транспортний коридор, то мусимо запропонувати власний конкурентний експорт. Це, насамперед, металургія, агропромислова продукція, продукти харчування, товари хімічної промисловості, — наголосив Зубко.

На його думку, Україна здатна збільшувати цей товарообіг за рахунок нових, креативних технологій і ресурсів.

Ми співпрацюємо із Казахстаном у рамках міжурядової комісії в IT-секторі. Підписуємо договір  із надзвичайно інноваційним IT-сектором Казахстану, — наголосив Зубко.

За його словами, перспективним  також є технології українського авіабудування.

АН-148 і АН-158 Україна збирає із використанням європейських технологій та запчастин. Значна частка креативної економіки присутня у суднобудівній галузі, наукових інноваційних розробках. Ми прагнемо, аби її українська складова у рамках Нового шовкового шляху ставала щоразу вагомішою, — підкреслив Геннадій Зубко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають