9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Україна може потрапити до топ-10 за легкістю старту бізнесу

blankВ уряді схвалили черговий законопроект щодо дерегуляції

Кабінет міністрів України схвалив черговий проект закону щодо дерегуляції. На засіданні уряду проект представив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на LIGA.net.

Нефьодов повідомив, що планується остаточно прибрати вимогу ставити печатку на документи.

Не дивлячись на те, що формально печаток вже немає, наприклад, в Мінекономрозвитку це вимога залишається в декількох наказах. Ми продовжуємо вичищати, – пояснив він.

Також пропонується спростити процедуру реєстрації новостворених юросіб платниками ПДВ. Нефьодов відзначив, що якщо парламент підтримає цей проект, Україна увійде в топ-10 за легкістю старту бізнесу. При отриманні дозволу на будівництво пропонується скасувати пайову участь в інфраструктурі населеного пункту.

Також пропонується скасувати вимогу отримання вихідних даних в ГСЧС. Всі обмеження по будівництву повинні міститися в містобудівної архітектурної документації, яка повинна бути відкрита. Забирається положення дозволяє працювати архітектором без вищої освіти.

У сфері реєстрації власності пропонується скасувати практику вимоги оцінки земельної ділянки при укладенні договорів між суміжними юрособами. Планується встановити, що помилку реєстратора можна виправити не тільки через суд. “При земельний кадастр буде створена можливість адміністративного оскарження таких рішень”, – сказав він.

Також пропонується інструмент “довірчої власності”.

Це щось на зразок фінансового лізингу, коли право власності на конкретний об’єкт зберігається за тим, хто дав кредит. Банку вже не потрібно після цього бігати і шукати позичальника, щоб забрати цей об’єкт. Об’єкт юридично належить кредитору доти, поки позичальник не сплатить весь кредит, – пояснив він. За словами Нефьодова, такий підхід спростить доступ бізнесу до кредитів.

Пропонується ряд заходів щодо захисту прав міноритарних акціонерів і забезпечення виконання контрактів.

Останні новини:

Зараз читають