9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Україна експортує ялинкові прикраси до 25 країн світу і майже 72% експорту припадає на країни ЄС

Велика частина українських ялинкових прикрас йде на експорт, зокрема, в Європу.

Чому так відбувається, хто купує українські іграшки, і які прикраси вибирають самі українці, – розповів генеральний директор Pro-Consulting Олександр Соколов. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на delo.ua.

Більшість виробників ялинкових іграшок зосереджено в західних областях України. Згідно з даними операторів ринку, частка української продукції на вітчизняному ринку становить 25-30%.

В останні роки більшість ялинкових іграшок, вироблених в Україні, йдуть на експорт. Така тенденція виникла з двох причин: українці економлять на ялинкових іграшках і переходять на дешеву китайську продукцію.

Ялинкові іграшки українського виробництва продаються в 25 країнах світу. З 2016 обсяг експорту іграшок склав $5,3 млн, з яких 63,3% було реалізовано в країнах Європи. Як і роком раніше основними покупцями ялинкових прикрас стали Німеччина, Нідерланди, Польща і Швейцарія.

За 9 місяців 2017 року до країн Європейського союзу українські компанії відправили іграшок на загальну суму в $ 3,4 млн, що становить 71,57% від загального обсягу експорту. Це вище за торішній показник на 13,3% ($3 млн). Основними покупцями залишилися Нідерланди, Німеччина, Польща і Швейцарія.

Популярність українських новорічних іграшок у європейських споживачів викликана співвідношенням ціни і якості.

Імпорт товарів категорії “вироби для новорічних свят” в 2016 році склав $ 6,1 млн. Основний постачальник – Китай з часткою в 98,1% ($6 млн).

За 9 місяців 2017 року обсяг імпортованої продукції в Україну склав $2,7 млн. Така різниця обсягів поставок пояснюється сезонністю – найбільший обсяг імпорту припадає якраз на листопад – грудень, що не враховано в статистиці поточного року. Як і роком раніше основу імпорту за 9 місяців 2017 року становить китайська продукція. Частка дорожчої продукції з Європи в даний час займала 3,9%.

Ціни на ялинкові іграшки залежать від діаметра і матеріалу, з якого зроблена іграшка (скло або пластик), а також складності розпису (наявності ручної роботи).

Так новорічні кулі з художнім розписом діаметром 100 мм можна придбати від 90 до 200 грн за іграшку.

Каналів збуту новорічних прикрас сьогодні велика кількість. Їх можна придбати як в спеціалізованих магазинах для декору, DIY-магазинах, так і в інших супермаркетах, торгових центрах, інтернет-магазинах, а також на ринку.

Асортимент продукції в залежності від каналу збуту відрізняється. Наприклад, на ринку найбільш ходовими є більш низькі за ціною вироби з пластмаси, тоді як в організованому роздробі представлена ​​продукція зі скла.

Останні новини:

Зараз читають