9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

Україна експортує ялинкові прикраси до 25 країн світу і майже 72% експорту припадає на країни ЄС

 • Велика частина українських ялинкових прикрас йде на експорт, зокрема, в Європу.

  Чому так відбувається, хто купує українські іграшки, і які прикраси вибирають самі українці, – розповів генеральний директор Pro-Consulting Олександр Соколов. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на delo.ua.

  Більшість виробників ялинкових іграшок зосереджено в західних областях України. Згідно з даними операторів ринку, частка української продукції на вітчизняному ринку становить 25-30%.

  В останні роки більшість ялинкових іграшок, вироблених в Україні, йдуть на експорт. Така тенденція виникла з двох причин: українці економлять на ялинкових іграшках і переходять на дешеву китайську продукцію.

  Ялинкові іграшки українського виробництва продаються в 25 країнах світу. З 2016 обсяг експорту іграшок склав $5,3 млн, з яких 63,3% було реалізовано в країнах Європи. Як і роком раніше основними покупцями ялинкових прикрас стали Німеччина, Нідерланди, Польща і Швейцарія.

  За 9 місяців 2017 року до країн Європейського союзу українські компанії відправили іграшок на загальну суму в $ 3,4 млн, що становить 71,57% від загального обсягу експорту. Це вище за торішній показник на 13,3% ($3 млн). Основними покупцями залишилися Нідерланди, Німеччина, Польща і Швейцарія.

  Популярність українських новорічних іграшок у європейських споживачів викликана співвідношенням ціни і якості.

  Імпорт товарів категорії “вироби для новорічних свят” в 2016 році склав $ 6,1 млн. Основний постачальник – Китай з часткою в 98,1% ($6 млн).

  За 9 місяців 2017 року обсяг імпортованої продукції в Україну склав $2,7 млн. Така різниця обсягів поставок пояснюється сезонністю – найбільший обсяг імпорту припадає якраз на листопад – грудень, що не враховано в статистиці поточного року. Як і роком раніше основу імпорту за 9 місяців 2017 року становить китайська продукція. Частка дорожчої продукції з Європи в даний час займала 3,9%.

  Ціни на ялинкові іграшки залежать від діаметра і матеріалу, з якого зроблена іграшка (скло або пластик), а також складності розпису (наявності ручної роботи).

  Так новорічні кулі з художнім розписом діаметром 100 мм можна придбати від 90 до 200 грн за іграшку.

  Каналів збуту новорічних прикрас сьогодні велика кількість. Їх можна придбати як в спеціалізованих магазинах для декору, DIY-магазинах, так і в інших супермаркетах, торгових центрах, інтернет-магазинах, а також на ринку.

  Асортимент продукції в залежності від каналу збуту відрізняється. Наприклад, на ринку найбільш ходовими є більш низькі за ціною вироби з пластмаси, тоді як в організованому роздробі представлена ​​продукція зі скла.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українська керамічна броня виходить на державні випробування

  З 2018 року фахівці ДП "СЗТФ "Прогрес" разом з київськими науковцями працюють над реалізацією досить цікавого проєкту...

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення нульової ставки податку за викиди...

  Мінінфраструктури готове продовжувати пілотний проєкт з допуску приватних локомотивів до залізничних перевезень

  Міністерство інфраструктури України планує розпочати підготовку відповідних документів для продовження експериментального проєкту з допуску приватних локомотивів до роботи на окремих маршрутах залізничних...

  Порт Чорноморськ відновив перевалку скрапленого газу

  У морському порту Чорноморськ відновлено перевалку скрапленого газу - з танкера-газовоза Star Prime розвантажують 1800 тонн бутану для підприємства "Карпатнафтохім".

  “Моторс Січ” розпочала виконувати регулярні рейси зі столиці до Чернівців

  Аеропорт Чернівці 12 квітня прийняв перший регулярний рейс після перерви у роботі летовища довжиною в один рік.Передає Національний Промисловий...

  “Держгідрографія” почала установку навігаційних буїв на річці Південний Буг

  "Держгідрографія" розпочала роботи з установки сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на річці Південний Буг.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".Про це...

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  Зараз читають

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників...

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення...