9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Жовтня, 2021

Україна експортує ялинкові прикраси до 25 країн світу і майже 72% експорту припадає на країни ЄС

 • Велика частина українських ялинкових прикрас йде на експорт, зокрема, в Європу.

  Чому так відбувається, хто купує українські іграшки, і які прикраси вибирають самі українці, – розповів генеральний директор Pro-Consulting Олександр Соколов. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на delo.ua.

  Більшість виробників ялинкових іграшок зосереджено в західних областях України. Згідно з даними операторів ринку, частка української продукції на вітчизняному ринку становить 25-30%.

  В останні роки більшість ялинкових іграшок, вироблених в Україні, йдуть на експорт. Така тенденція виникла з двох причин: українці економлять на ялинкових іграшках і переходять на дешеву китайську продукцію.

  Ялинкові іграшки українського виробництва продаються в 25 країнах світу. З 2016 обсяг експорту іграшок склав $5,3 млн, з яких 63,3% було реалізовано в країнах Європи. Як і роком раніше основними покупцями ялинкових прикрас стали Німеччина, Нідерланди, Польща і Швейцарія.

  За 9 місяців 2017 року до країн Європейського союзу українські компанії відправили іграшок на загальну суму в $ 3,4 млн, що становить 71,57% від загального обсягу експорту. Це вище за торішній показник на 13,3% ($3 млн). Основними покупцями залишилися Нідерланди, Німеччина, Польща і Швейцарія.

  Популярність українських новорічних іграшок у європейських споживачів викликана співвідношенням ціни і якості.

  Імпорт товарів категорії “вироби для новорічних свят” в 2016 році склав $ 6,1 млн. Основний постачальник – Китай з часткою в 98,1% ($6 млн).

  За 9 місяців 2017 року обсяг імпортованої продукції в Україну склав $2,7 млн. Така різниця обсягів поставок пояснюється сезонністю – найбільший обсяг імпорту припадає якраз на листопад – грудень, що не враховано в статистиці поточного року. Як і роком раніше основу імпорту за 9 місяців 2017 року становить китайська продукція. Частка дорожчої продукції з Європи в даний час займала 3,9%.

  Ціни на ялинкові іграшки залежать від діаметра і матеріалу, з якого зроблена іграшка (скло або пластик), а також складності розпису (наявності ручної роботи).

  Так новорічні кулі з художнім розписом діаметром 100 мм можна придбати від 90 до 200 грн за іграшку.

  Каналів збуту новорічних прикрас сьогодні велика кількість. Їх можна придбати як в спеціалізованих магазинах для декору, DIY-магазинах, так і в інших супермаркетах, торгових центрах, інтернет-магазинах, а також на ринку.

  Асортимент продукції в залежності від каналу збуту відрізняється. Наприклад, на ринку найбільш ходовими є більш низькі за ціною вироби з пластмаси, тоді як в організованому роздробі представлена ​​продукція зі скла.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Метінвест подарував ЦГЗК новий пасажирський автобус

  На ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» з'явився новий пасажирський автобус Otokar Territo U. Це подарунок співробітникам від генерального директора Групи Метінвест до ювілею...

  Передане Україні науково-дослідне судно “Belgica” увійшло у Чорне море

  Науково-дослідне судно України “Belgica” увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу. Прибуття судна очікується протягом найближчих днів.

  АМПУ спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансують підготовку проєктів концесії в порту Чорноморськ

  19 жовтня було підписано договір між Міністерством інфраструктури України, Європейським банком реконструкції та розвитку і ДП "Адміністрація морських портів України" щодо підготовки...

  Зараз читають

  Морська пошуково-рятувальна служба хоче купити судно, здатне працювати в льодових умовах

  Підприємство "Морська пошуково-рятувальна служба" планує купити швидкісне морське пошуково-рятувальне судно.Про це передає Національний Промисловий...

  ЗАЗ запустить виробництво бюджетної версії Lada Granta

  Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) може налагодити випуск «спрощених» моделей Lada Granta.Таку інформацію оприлюднило...

  Передане Україні науково-дослідне судно “Belgica” увійшло у Чорне море

  Науково-дослідне судно України “Belgica” увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу. Прибуття судна очікується протягом...

  Заступник міністра закордонних справ України обговорив організацію бізнес-місії кувейтських компаній

  Україна і Кувейт мають значний потенціал для збільшення обсягів торгівлі і співпраці у сфері залучення інвестицій.