9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

У Вінниці планується створити ще один індустріальний парк “Вінницький кластер холодильного машинобудування”

blank10 квітня, Вінницька міська рада та ПАТ “Українська пивна компанія» (UBC Group) підписали Меморандум про співпрацю щодо створення на території східної частини міста ще одного індустріального парку. Він матиме назву «Вінницький кластер холодильного машинобудування» і в майбутньому має об’єднати підприємства, які, в тій чи ніші мірі, пов’язані із виготовленням елементів холодильного обладнання.​

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Вінницької міської ради.

Новий індустріальний парк буде розміщуватись поруч із Вінницьким індустріальним парком, який уже внесений в загальнодержавний реєстр, і матиме площу до 20 га.  Меморандум про співпрацю щодо його створення підписали Вінницький міський голова Сергій Моргунов та директор ПАТ «Українська пивна компанія» Ігор Бурдиленко.

В минулому році «Українська пивна компанія» розпочала проект по будівництву першої черги свого заводу у Вінниці. В результаті діалогу та співпраці виникла ідея створити кластер холодильного машинобудування, щоб зробити тут повний цикл виробництва, наскільки це можливо. Цим Меморандумом передбачено, що ділянка 10,8 гектарів, яка викуплена пивною компанією, і ще 8,5 гектарів, які є власністю територіальної громади у Вінниці, будуть використовуватись як база для створення кластеру. Такий проект буде першим в Україні, таких практик ще немає. І ми сподіваємось, що зможемо переконати центральні органи влади, зокрема Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, щодо підтримки в реалізації цього проекту. Тому що одним із завдань цього Меморандуму – це створення саме індустріального парку або кластеру холодильного обладнання і зареєструвати його в загальнодержавному Реєстрі індустріальних парків, – сказав Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Директор ПАТ “Українська пивна компанія» Ігор Бурдиленко зазначив, що підписання такого Меморандуму і спільна робота по створенню кластеру – це нестандартний підхід в українських реаліях.

Все, що народжується у нас як ідея, потім дуже легко реалізуються тут, у Вінниці. Ми почали з ідеї будівництва заводу по виробництву холодильного обладнання. Заплановано в першу чергу виробництва інвестувати понад 2 мільйони євро, і в майбутньому ми плануємо збільшувати інвестиції. Наступний етап нашої співпраці – це створення кластеру холодильного машинобудування, і це дуже важливо, тому що ми маємо нагоду запросити наших партнерів з Європи, Сполучених Штатів Америки, Канади разом будувати тут цей кластер, і в них з’являється можливість розширювати свій потенціал в Україні, – каже Ігор Бурдиленко. – Одна із головних причин, чому ми хочемо створити цей кластер, бо ми – міжнародна компанія, але з українським корінням. Тому маємо інвестувати сюди першими, і тоді наші європейські або американські партнери будуть дивитися на цей приклад і для них це буде додатковий стимул інвестувати  в Україну.

За словами Ігоря Бурдиленка орієнтовний обсяг інвестицій, який можливо залучити впродовж наступних п’яти років за рахунок створення кластеру холодильного машинобудування, становить 30 млн євро. «Це мається на увазі не лише наше виробництво, а й підприємства наших партнерів, які можуть підключатися до цього проекту. З точки зору кількості робочих місць, то тут їх може бути створено до трьох тисяч. Але це залежить від того, наскільки комфортні умови будуть створені для учасників індустріального парку. Ми знаємо, що відповідний законопроект у Верховній Раді поки що не прийнятий, він лише пройшов перше читання, але від нього залежить дуже багато, – сказав Ігор Бурдиленко.

У цьому місяці питання про створення індустріального парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування» будуть розглядати депутати міської ради. Після цього усі необхідні документи будуть направлені в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України для включення цієї території в Реєстр індустріальних (промислових) парків України.    ​

Останні новини:

Зараз читають