9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

У Слов’янську мають намір відновити роботу содового заводу

Підприємці Слов’янська звернулись до керівника Донецької області з пропозицією що до відновлення робити содового заводу.

Продовжуючи тему, що була вперше озвучена на Слов’янському економічному форумі, організованому Асоціацією підприємців “Ділове Сприяння” зі Слов’янська у листопаді 2017 року, “Діловий Слов’янськ” публікує відкритого листа від підприємців та керівників підприємств Слов’янська, які зацікавлені у промисловому відродженні рідного міста, до очільника Донецької області Павла Жебрівського щодо обгрунтування необхідності створення у Слов’янську содового виробництва, передає “Славянск деловой“.

Слов’янський содовий завод має давню історію та достатню сировинну базу, щоб у стислі терміни відродити свої основні потужності та знову стати осередком промисловості. Відомо, що за радянських часів саме на цьому заводі вироблялись величезні обсяги кальцинованої соди, якість якої вважалася найвищою у Європі, – йдеться у зверненні.

З огляду на те, що у зоні Слов’янську збережено стару базу хлориду натрію, достатньо водних запасів та вже існують підготовлені відстійники, відродження там содового виробництва є не тільки нагальним, але й технологічно вмотивованим питанням. Ключовим для довгострокової перспективи є те, що розвіданих покладів солі та карбонатної сировини там вистачить щонайменше на найближчі  60 років. За умови відродження заводу, з’явиться можливість поновити робочі місця та повернути колишніх спеціалістів, оскільки наразі в Україні не функціонують інші содові виробництва, але існує чимало інженерів з відповідним професійним досвідом.

Кальцинована сода є стратегічно важливо сировиною для скляної, хімічної, металургійної та інших галузях промисловості. Донеччина має великий сировинний потенціал, певні об’єкти збереженої інфраструктури, незатребувану робочу силу та можливість відродження підприємства із залученням представників виключно вітчизняної науки.

Останні новини:

Зараз читають