9.5 C
Alba Iulia
Середа, 23 Червня, 2021

У січні-лютому 2018 року індекс промислової продукції становив 102,8%

 • У січні-лютому 2018 року порівняно із січнем-лютим 2017 року індекс промислової продукції становив 102,8%.

  Такі дані оприлюднила Державна служба статистики в інформаційній довідці щодо соціально-економічного становища України за перші два місяці року, передає Укрінформ.

  Так, у добувній промисловості і розробленні кар’єрів приріст продукції становив 1%, у т.ч. у добуванні інших корисних копалин та розробленні кар’єрів – 15,1%, металевих руд – 5,2%, сирої нафти та природного газу – 0,9%. Водночас у добуванні кам’яного та бурого вугілля обсяги виробництва продукції зменшилися на 14%. За 2 місяці 2018 року видобуто 3,2 млрд.м3 природного газу, 257 тис. тонн сирої нафти, випущено (видобуто) 10,1 млн тонн концентратів залізорудних неагломерованих, 3,9 млн тонн кам’яного вугілля.У переробній промисловості індекс промислової продукції становив 106,5%.На підприємствах із виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів випуск продукції скоротився на 1%, у т.ч. у виробництві м’яса та м’ясних продуктів – на 6,4%, олії та тваринних жирів – на 6,2%, продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, крохмалів та крохмальних продуктів – на 0,3%, хліба, хлібобулочних і борошняних виробів – на 3,6%, напоїв – на 1,4%, тютюнових виробів – на 27,4%. Разом із цим у переробленні та консервуванні фруктів і овочів випуск продукції зріс на 23,7%, молочних продуктів – на 2,6%, какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів – на 19,7%. За січень-лютий 2018 року вироблено 7,9 тис.тонн яловичини і телятини, свіжої чи охолодженої – туш, напівтуш, четвертин необвалених, 31,6 тис. тонн свинини свіжої чи охолодженої – туш, напівтуш (уключаючи оброблені сіллю чи консервантами для тимчасового зберігання), 54,5 тис. тонн курей, курчат (частин тушок) свіжих чи охолоджених, 36,7 тис. тонн виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, субпродуктів чи крові тварин та подібних виробів і харчових продуктів на їхній основі (крім виробів ковбасних з печінки та страв готових), 1,7 тис. тонн овочів (крім картоплі), фруктів, горіхів, грибів та частин рослин їстівних інших, приготовлених чи консервованих з додаванням оцту чи оцтової кислоти, 861 тис. тонн олії соняшникової нерафінованої та її фракцій (крім хімічно модифікованих), 77 тис. тонн молока та вершків незгущених й без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин жирністю більше 1%, але не більше 6%, у первинних пакуваннях об’ємом нетто не більше 2 л, 14 тис. тонн масла вершкового жирністю не більше 85%, 11,5 тис. тонн сиру свіжого неферментованого (недозрілого і невитриманого; уключаючи сир із молочної сироватки та кисломолочний сир), 13,8 тис тонн сиру тертого, порошкового, голубого та іншого неплавленого, 0,3 млн дал коньяку, бренді, 1,7 млн дал горілки з вмістом спирту не більше 45,4%, 19,4 млн дал пива солодового (крім пива безалкогольного і пива з вмістом алкоголю не більше 0,5%), 9,5 млн дал води натуральної мінеральної газованої, 9,9 млрд шт сигарет, які містять тютюн або суміші тютюну з замінниками тютюну.

  У текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів індекс промислової продукції становив 98,6%, у т.ч. у текстильному виробництві – 101,7%, виробництві одягу – 97,5%, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 96,5%. З початку 2018 року вироблено 10,5 млн.м2 тканин з ниток синтетичних та штучних комплексних високої міцності та з ниток стрічкових чи подібних, 229 тис. шт. жіночих та дівчачих суконь трикотажних машинного або ручного в?в’язання, 59,7 тис. шт. чоловічих та хлопчачих костюмів та комплектів (крім трикотажних), 127 тис. шт чоловічих та хлопчачих піджаків та блейзерів (крім трикотажних), 277 тис. шт. жіночих та дівчачих жакетів та блейзерів (крім трикотажних), 7,7 млн пар панчішно-шкарпеткових виробів інших (уключаючи шкарпетки).

  У виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності випуск продукції збільшився на 9%, у т.ч. в обробленні деревини та виготовленні виробів з деревини та корка – на 7%, у виробництві паперу та паперових виробів – на 13%. Водночас у поліграфічній діяльності, тиражуванні записаної інформації випуск продукції залишився на рівні минулорічних обсягів.

  На підприємствах із виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення випуск промислової продукції скоротився на 0,3%.

  У виробництві хімічних речовин і хімічної продукції індекс промислової продукції становив 149,6%, у т.ч. у виробництві основної хімічної продукції, добрив і азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку в первинних формах – 190,6%, фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби та мастик – 101,6%, мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування, парфумних та косметичних засобів – 115,4%. У січні-лютому 2018 р. виготовлено 0,9 млн дал спирту етилового неденатурованого із вмістом спирту не менше 80 об. %, 5,7 тис. тонн фарб та лаків, уключаючи емалі та політури, на основі складних поліефірів, диспергованих чи розчинених у летких органічних розчинниках (крім тих, які з вмістом розчинника більше 50% маси розчину), 1,9 тис. тонн мила та речовин поверхнево-активних органічних у брусках та подібних формах (крім для туалетних цілей), 26,2 тис. тонн розфасованих для роздрiбної торгівлі засобів мийних та для чищення, які містять або не містять мило, уключаючи допоміжні засоби для миття, 0,9 тис.тонн засобів косметичних для макіяжу чи догляду за шкірою.

  У виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів обсяг виробленої продукції збільшився на 5,5%.

  На підприємствах із випуску гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції індекс виробництва становив 101%, у т.ч. у виробництві гумових і пластмасових виробів – 103,7%, іншої неметалевої мінеральної продукції – 99,5%.

  У металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування, випуск продукції збільшився на 6,2%, у т.ч. у виробництві чавуну, сталі та феросплавів – на 4,5%, труб, порожнистих профілів і фітингів зі сталі – на 12,1%, іншої продукції первинного оброблення сталі – на 6,4%, готових металевих виробів – на 6,4%, дорогоцінних та інших кольорових металів – на 11,1%. За 2 місяці 2018 р. виплавлено 3,6 млн тонн чавуну переробного і дзеркального у чушках, болванках чи формах первинних інших, вироблено 1,5 млн тонн напівфабрикатів зі сталі нелегованої плоских, 1,1 млн тонн зливків, форм первинних інших, напівфабрикатів для виробництва труб безшовних, зі сталі нелегованої, 2 млн тонн прокату готового чорних металів, 36,3 тис тонн труб обсадних, насосно-компресорних та бурильних для буріння нафтових і газових свердловин, безшовних, зі сталі іншої, крім неіржавної, 60,1 тис тонн труб і трубок, круглого поперечного перерізу, підданих гарячій обробці, безшовних, зі сталі іншої, крім неіржавної.

  У машинобудуванні, крім ремонту і монтажу машин і устаткування, індекс промислової продукції становив 113,5%, у т.ч. у виробництві комп’ютерів, електронної та оптичної продукції – 125,4%, електричного устаткування – 113,5%, машин і устаткування загального призначення – 107%, для сільського та лісового господарства – 74,2%, для металургії – 107,9%, для добувної промисловості та будівництва – 103,9%, виробництві інших машин і устаткування загального призначення – 112,1%, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів – 117,6%, залізничних локомотивів і рухомого складу – 163,6%. З початку 2018р. вироблено 47,6 тис. машин пральних та машин для сушіння одягу, побутових, 11,2 тис. устаткування й апаратури для фільтрування та очищення води, 333 трактори з потужністю двигуна більше 59 кВт, 1058 валків до прокатних станів, 606 бетонозмішувачів чи розчинозмішувачів, 143 засоби автотранспортні для перевезення 10 і більше осіб, 3,4 тис. причепів та напівпричепів інших, 1,7 тис. вагонів вантажних та вагонів-платформ, залізничних або трамвайних, несамохідних.

  У постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря випуск промислової продукції скоротився на 6,1%. За січень-лютий 2018 р. вироблено 29,3 млрд кВтгод електроенергії, у т.ч. атомними електростанціями 14,5 млрд кВтгод, тепловими – 12,1 млрд кВтгод.

  Як повідомлялось, індекс промислового виробництва, він же індекс виробництва промислової продукції, або індекс промислової продукції — відносний показник динаміки обсягу промислового виробництва, що показує його підйом або спад.

  Індекс промислового виробництва визначається у вигляді відношення поточного обсягу виробництва (в грошовому вираженні) до обсягу промислового виробництва в попередньому періоді. Методологія розрахунку індексу базується на використанні даних про динаміку виробництва видів продукції за встановленим постійний набір товарів-представників — найважливіших видів промислової продукції (близько 1000 позицій).


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8%...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Stadler вибрав місце для запуску виробництва електропотягів в Україні

  Швейцарська компанія Stadler вибрала локацію для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в Державному космічному агентстві України розраховують...

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії, яку пропонують запустити на умовах...

  Військово-морські сили України отримають два тральщики класу Sandown

  Військово-морські сили Збройних сил України отримають два тральщики-шукачі мін класу Sandown зі складу Королівського Військово-морського флоту Великої Британії.Передає Національний...

  Зараз читають

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже...

  Компанія UKRJET представила БПЛА-камікадзе «Злива» на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Баражуючий боєприпас «Злива» від компанії UKRJET був продемонстрований на міжнародній виставці «Зброя та безпека – 2021».

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки...

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8%...