9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

У порту “Південний” буде побудований найбільший в Україні завод з переробки сої

У порту “Південний” в найближчі роки буде побудований найбільший в Україні завод з переробки сої на соєвий шрот і масло, – про це повідомив генеральний директор одного з лідерів масложирового ринку України “Дельта Вілмар СНД” Олександр Орлов. За його словами, обсяг інвестицій в проект складе 150 млн. доларів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Укррудпром.

Компанія “Вілмар” готова і далі інвестувати в Україну. І, власне кажучи, ми маємо цьому підтвердження. Наш основний інвестор не відмовляється від планів, які він намітив на нашу країну, – заявив Олександр Орлов.

Він додав, що “соєвий” проект привабливий через зростаючого попиту на соєву олію на світових ринках, а також надмірна кількість переробних потужностей на ринку соняшнику. Україна здатна переробити 19 млн. тонн насіння соняшнику. При цьому урожай аграрії збирають на рівні 14 млн. Тонн. Гостра конкуренція за сировину змусить переробників диверсифікувати сировинні поставки. При цьому, виграють ті, хто першим увійде на соєвий ринок. А також ті, у кого є власні виходи до моря для відвантаження готової продукції на суду.

Сою Україна експортує як сировину, а потрібно робити глибоку переробку. Новий завод ми будемо будувати тут же, поруч з існуючими двома. Продуктивність його буде – 2 тис. Тонн на добу. Ринки змінюються. Ми орієнтуємося на Азію, Африку, Європу. У нас досить велика географія експортних поставок, – пояснив Олександр Орлов.

На думку інвестора, переробка сої – це додаткова додана вартість для України і нові робочі місця. Для того, щоб ефективно конкурувати на світових ринках, переробник повинен володіти власним виходом до морських причалів, що є у “Дельта Вілмар СНД”. Більшість інвесторів буде змушене користуватися послугами сторонніх стивидоров, що підвищить остаточну ціну на соєву олію та шрот.

Незважаючи на те, що інші інвестори також почали проекти з переробки сої, завод “Дельта Вілмар СНД” в найближчі кілька років залишиться найбільшим і ефективним завдяки своєму розташуванню в безпосередній близькості до причалів самого глибоководного морського порту України – “Південний”. Експорт продукції великотоннажними судами типу “Panamax” істотно знизить вартість логістики. Крім цього, Дельта Вільмар, будучи найбільшим в СНД імпортером пальмової олії, забезпечує морські судна завантаженням в обидві сторони: судно приходить в Україну з пальмовою олією, а йде з соєвим або соняшниковою. Таким чином, за рахунок відсутності порожнього пробігу, “Дельта Вільмар” отримує вирішальну економію в ціні за рахунок логістики. Будучи членом глобальної агропромислової групи, у підприємства є доступ до дешевих фінансових ресурсів, що дає новому соєвого проекту ще одна перевага перед конкурентами.


ТОВ “Дельта Вілмар СНД” належить глобальної агропромислової групи Wilmar International (штаб-квартира – Сінгапур). Займається вирощуванням і переробкою агрокультур, виробництвом харчових і спеціальних жирів, біодизеля, інший олійно-жирової продукції. До групи входять понад 160 виробничих активів на чотирьох континентах. Найбільші підприємства знаходяться в Індонезії, Малайзії, Китаї, Індії та Європі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають