9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

У Парламенті зареєстровано ініціативи з розвитку індустріальних парків

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкти зі змінами до Податкового та Митного кодексів, що містять фіскальні стимули для індустріальних парків. Співавторами стали 29 народних депутатів різних фракцій. Ці ініціативи отримали реєстраційні номери 5688 і 5689.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Законопроєкти передбачають можливість для учасників індустріальних парків отримати звільнення від сплати ввізного мита на обладнання, імпортного ПДВ на обладнання і від податку на прибуток на 10 років.

Також пропонується надати місцевій владі право встановлювати пільги щодо місцевих податків для індустріальних парків і їх резидентів.

При цьому до одержувачів стимулів будуть встановлені вимоги з метою уникнути зловживань при використанні особливого податкового режиму. Так, учасником індустріального парку зможе бути окрема юрособа з видами діяльності, що належать до переробної промисловості та науково-технічної діяльності. Ввезене в пільговому режимі обладнання повинно протягом 5 років працювати виключно в межах індустріального парку – без права здачі в оренду, лізинг або передачу в користування третім особам.

blank
Індустріальний парк Sigma Park Yarychiv

Для отримання стимулу з податку на прибуток, учасник індустріального парку повинен знаходитися там не менше 10 років, не повинен нараховувати та виплачувати дивіденди.

Разом з уже розглянутим в Парламенті законопроєктом 4416-1, два нові законопроєкти складають пакет ініціатив, покликаних запустити механізм індустріальних парків в Україні.

За словами одного з авторів законопроєктів, заступника голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, пропонований набір податкових і митних стимулів для резидентів індустріальних парків дозволить Україні конкурувати за інвестиції з сусідніми країнами.

“Без податкових, митних та фінансових стимулів індустріальні парки ніде не працюють. Є зрозумілий набір інструментів, випробуваний багатьма країнами, в тому числі нашими сусідами. Тому не треба винаходити велосипед. Треба просто дотримуватися того, що вони самі робили, щоб стати успішними”, – підкреслив заступник голови комітету ВР з економічного розвитку.

Як приклад він навів Угорщину, де у 210 індустріальних парків створюється близько 30% національного ВВП. При цьому в Угорщині під час заходу в індустріальний парк інвесторам пропонують податкову знижку до 80% на 5 років (за умови інвестицій понад 350 тис. євро), а також 50% знижки на оплату соціальних внесків і державні субсидії в розмірі 1300 євро за кожне робоче місце.

blank

Кисилевський зазначив, що надання індустріальним паркам різних стимулів вигідно для держави – оскільки кожен долар державних вкладень в парк дозволяє залучити 5-6 доларів інвестицій. Крім того, один гектар площі індустріального парку створює за експертними оцінками близько 50 робочих місць.

Індустріальний парк – це ділянка землі промислового призначення, куди підведені інженерні мережі та дороги, можуть бути готові промислові корпуси. Інвестору достатньо встановити обладнання та почати працювати. У міжнародній практиці на території індустріальних парків діють спеціальні податкові режими, інвесторам надаються ряд компенсацій. Індустріальні парки є поширеним інструментом промислового розвитку, спрямованого на подолання сировинної структури економіки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають