9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

У Львівській області створено новий індустріальний парк

Міністерство економіки України від 2 серпня 2021 року включило до реєстру індустріальних (промислових) парків ІП “Мостиський Сухий Порт” площею понад 34,5 га, ініціатором створення якого виступив Мостиська міськрада (Львівська область).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Згідно з інформацією на сайті міністерства, запланований термін функціонування парку, розташованого на території Мостиського району – 30 років. У ньому планується створити близько 1,15 тисяч робочих місць.

Пріоритетними видами економічної діяльності для розміщення в індустріальному парку будуть виробництво полімерних будматеріалів, меблеве виробництво, випуск електротехнічних машин і приладів, а також лісопильні та логістика.

За інформацією на сайті Мостиської міськради, концепцією створення ІП, орієнтовна вартість підготовчих робіт для його облаштування оцінюється більш ніж в 32 млн грн, в тому числі 14 млн грн – на будівництво під’їзних шляхів, 6,8 млн грн – будівництво мереж водопостачання та водовідведення, 5,6 млн грн – інфраструктури електропостачання.

У Мінекономіки нагадують, що на сьогодні до Реєстру індустріальних (промислових) парків уже включений 51 індустріальний парк, у 25 ІП обрані керуючі компанії, у 8 – залучено учасників (всього 14 учасників).

blank
Індустріальний парк Sigma Park Yarychiv

В Україні також створюються і функціонують індустріальні парки, які не включені до зазначеного реєстру, в тому числі чотири парки, які були утворені до прийняття закону “Про індустріальні парки”.

Відзначимо, що закон “Про індустріальні парки” прийнятий Верховною Радою у 2012 році. Серед стимулів – цільове фінансування на безповоротній основі та надання безвідсоткових кредитів для облаштування ІП, а також звільнення учасників парку від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Навесні поточного року прийнятий за основу законопроєкт про перезапуск індустріальних парків №4416-1. Він передбачає, зокрема, для резидентів ІП компенсацію частки інвестицій від 15% до 70% капітальних витрат в перші три роки в залежності від обсягу експорту компанії, компенсацію від 30% до 70% процентних платежів по кредиту в залежності від обсягу експорту, а також 50% компенсацію вартості підключення до електромереж.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають