9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Жовтня, 2021

У Дніпрі побудують індустріальний парк

 • Від нового проекту очікують пожвавлення внутрішнього виробництва і створення нових робочих місць.

  У Дніпрі визначили місце, де буде розташовуватися індустріальний парк – на Слобожанському проспекті. Як пояснили куратори проекту, дана територія знаходиться в 5 км від центру міста і має всі необхідні комунікації. При цьому нові об’єкти планують будувати на базі старих підприємств, повідомила прес-служба Дніпровського міської ради. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Газета “ЛИЦА”.

  Пройдено перший етап проектування – передпроектні пропозиції. Планувальними рішеннями пропонується облаштувати бульвар, який виконає роль озелененою зони обмеженого використання і відокремить територію індустріального парку від майбутнього суспільного простору. Функціональне зонування парку передбачає розмежування громадських будівель і споруд – експоцентру, офісних будівель, бізнес-центру як ядра індустріального парку, фітнес-центру, закладів громадського харчування, а також зони виробничих підприємств, – розповіла менеджер проекту «Індустріальний парк» Олена Іваницька.

  Парк відкриє додаткові можливості для залучення в Дніпро інвесторів, тому що, згідно з проектом, вони зможуть отримувати вже готові майданчики для забудови.

  Обрана територія має перспективну інфраструктурну локацію. З боку промислового гіганта ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» є всі види інженерних мереж, трансформаторні підстанції, газопроводи, автомобільні та залізничні шляхопроводи. З боку Слобожанського проспекту маємо пішохідну доступність до мережі громадського транспорту, обслуговування, житлові квартали Індустріального і Амур-Нижньодніпровський районів. Створення індустріального парку на Слобожанському проспекті посилить інвестиційну привабливість Лівобережжя Дніпра, пожвавить розвиток внутрішнього виробництва, створить нові робочі місця для наших городян, – спрогнозував головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

  Зараз співробітники КП «Агентство розвитку Дніпра» вже ведуть переговори з потенційними інвесторами, відзначаючи, що в Європі практика індустріальних парків досить поширена.

  Створення індустріальних парків – один з механізмів, який може дати поштовх економіці. З 2005 року Словаччина стала чи не основним автоскладальним цехом Європи, що викликало бум прямих іноземних інвестицій, а зараз, в умовах роботизації, ця країна стала дуже потужним акцептором інновацій.

  Польща за допомогою механізмів підтримки забезпечила зростання різних секторів, і до сих пір індустріальні парки та інші спеціальні режими працюють для позитивної зміни структури економіки.

  А Туреччина протягом багатьох років демонструвала один з найвищих темпів зростання економіки в світі, ВВП цієї країни і експорт збільшилися втричі протягом 10 років. Одним з важливих чинників було те, що з 2002-го до 2010 року в цій країні було створено 148 індустріальних парків. А в 2013 році Туреччина віддала останні борги МВФ. Це і є прикладом справжньої економічної політики держави, – нагадав директор КП« Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Метінвест подарував ЦГЗК новий пасажирський автобус

  На ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» з'явився новий пасажирський автобус Otokar Territo U. Це подарунок співробітникам від генерального директора Групи Метінвест до ювілею...

  Передане Україні науково-дослідне судно “Belgica” увійшло у Чорне море

  Науково-дослідне судно України “Belgica” увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу. Прибуття судна очікується протягом найближчих днів.

  АМПУ спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансують підготовку проєктів концесії в порту Чорноморськ

  19 жовтня було підписано договір між Міністерством інфраструктури України, Європейським банком реконструкції та розвитку і ДП "Адміністрація морських портів України" щодо підготовки...

  Зараз читають

  На КБ “Луч” розробляють новий переносний гранатомет

  Генеральний директор ДККБ "Луч" повідомив про роботу з розробки нового українського переносного гранатомета.Про...

  Нацполіція отримала 8 службових мікроавтобусів Ford Transit

  Зокрема ключі та сертифікати на службові мікроавтобуси Ford Transit отримали поліцейські в Житомирській, Луганській, Одеській, Рівненській, Харківській,...

  Кабмін надав “Антонову” держгарантії до 470 мільйонів грн для будівництва Ан-32

  Кабінет міністрів України прийняв рішення про надання держпідприємству "Антонов" державних гарантій для залучення кредиту на будівництво літака...

  В Україні стартував продаж найдешевшого електромобіля (фото)

  В Україні почалися продажі компактного електромобіля ANAIG Quick ANJ3000 з запасом ходу в 70 км.