9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

У Дніпрі побудують індустріальний парк

blankВід нового проекту очікують пожвавлення внутрішнього виробництва і створення нових робочих місць.

У Дніпрі визначили місце, де буде розташовуватися індустріальний парк – на Слобожанському проспекті. Як пояснили куратори проекту, дана територія знаходиться в 5 км від центру міста і має всі необхідні комунікації. При цьому нові об’єкти планують будувати на базі старих підприємств, повідомила прес-служба Дніпровського міської ради. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Газета “ЛИЦА”.

Пройдено перший етап проектування – передпроектні пропозиції. Планувальними рішеннями пропонується облаштувати бульвар, який виконає роль озелененою зони обмеженого використання і відокремить територію індустріального парку від майбутнього суспільного простору. Функціональне зонування парку передбачає розмежування громадських будівель і споруд – експоцентру, офісних будівель, бізнес-центру як ядра індустріального парку, фітнес-центру, закладів громадського харчування, а також зони виробничих підприємств, – розповіла менеджер проекту «Індустріальний парк» Олена Іваницька.

Парк відкриє додаткові можливості для залучення в Дніпро інвесторів, тому що, згідно з проектом, вони зможуть отримувати вже готові майданчики для забудови.

Обрана територія має перспективну інфраструктурну локацію. З боку промислового гіганта ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» є всі види інженерних мереж, трансформаторні підстанції, газопроводи, автомобільні та залізничні шляхопроводи. З боку Слобожанського проспекту маємо пішохідну доступність до мережі громадського транспорту, обслуговування, житлові квартали Індустріального і Амур-Нижньодніпровський районів. Створення індустріального парку на Слобожанському проспекті посилить інвестиційну привабливість Лівобережжя Дніпра, пожвавить розвиток внутрішнього виробництва, створить нові робочі місця для наших городян, – спрогнозував головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Зараз співробітники КП «Агентство розвитку Дніпра» вже ведуть переговори з потенційними інвесторами, відзначаючи, що в Європі практика індустріальних парків досить поширена.

Створення індустріальних парків – один з механізмів, який може дати поштовх економіці. З 2005 року Словаччина стала чи не основним автоскладальним цехом Європи, що викликало бум прямих іноземних інвестицій, а зараз, в умовах роботизації, ця країна стала дуже потужним акцептором інновацій.

Польща за допомогою механізмів підтримки забезпечила зростання різних секторів, і до сих пір індустріальні парки та інші спеціальні режими працюють для позитивної зміни структури економіки.

А Туреччина протягом багатьох років демонструвала один з найвищих темпів зростання економіки в світі, ВВП цієї країни і експорт збільшилися втричі протягом 10 років. Одним з важливих чинників було те, що з 2002-го до 2010 року в цій країні було створено 148 індустріальних парків. А в 2013 році Туреччина віддала останні борги МВФ. Це і є прикладом справжньої економічної політики держави, – нагадав директор КП« Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають