9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

Сумське НВО отримало право постачати свою продукцію для нафтохімічного комплексу Ірану

blankПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» розширює свої бізнес-можливості на Близькому Сході.

Днями підприємство одержало статус схваленого постачальника в National Iranian Petrochemical Company (NIPC), завдяки чому відтепер зможе брати участь у тендерах на постачання широкого спектра створюваного обладнання для нафтохімічної галузі країни-партнера. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

Дотепер СНВО працювало на іранському ринку виключно в нафтогазовому сегменті, де має досить-таки показові референції.

«Вперше про сумських машинобудівників в Ірані дізналися ще у середині 90-х років минулого століття, коли була з успіхом зведена й запущена в експлуатацію компресорна станція (КС) «Фарошбанд». Надалі за допомогою нашого підприємства в цій державі з’явилася ціла низка потужних КС. Серед них: «Нурабад», «Ісфаган», «Чалванд», Ардабіл», «Сараб»,«Хаджиабад», «Хараван», «Сірджан», «Савех», «Південний Парс», «Шурідже» та багато інших. Чільне місце в загальному переліку займає газокомпресорна станція на підземному сховищі газу «Сарадже». Це найбільший об’єкт із всіх тих, що збудовані сумськими машинобудівниками в Ірані. У рамках реалізації даного проекту були створені ексклюзивні турбокомпресорні агрегати потужністю 25 МВт із двокорпусними відцентровими компресорами низького та високого тиску. Виробників такої техніки можна перелічити на пальцях однієї руки. Так що нафтовики і газовики Ірану про компетенції СНВО знають не з чуток», – зазначає начальник відділу маркетингу підприємства Ігор Булигін.

Разом із нафтогазовим ринком даної близькосхідної країни високий інтерес представляє також її нафтохімічна галузь, котра курується National Iranian Petrochemical Company.

Зокрема, в Ірані працює більше сорока нафтохімічних комплексів. За оцінками експертів, крім їхнього переоснащення, очікується сплеск будівництва нових об’єктів цього напрямку. Вже до 2019 року обсяг інвестицій в іранську нафтохімію може перевищити $40 млрд.

Нафтохімічний сегмент Ісламської Республіки Іран обіцяє великі перспективи тим товаровиробникам, які доведуть держкомпанії NIPC свою компетентність у процесі попередньої кваліфікації та отримають статус її схваленого постачальника. Сумське НВО – одне з небагатьох підприємств зі Східної Європи, кому це вдалося зробити. На проходження всіх необхідних процедур нам знадобилося півтора року, – додає Ігор Булигін.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають