9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

Стратегією розвитку Укрзалізниці передбачено 130-150 млрд грн інвестицій у галузь до 2021 року

 • Голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун презентував стратегію розвитку ПАТ «Укрзалізниця» на 2017-2021 роки в регіональній філії «Південна залізниця».

  Цей документ охоплює всю галузь та визначає основні вектори розвитку на найближче п’ятиріччя. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укрзалізниці.

  Проведена велика копітка робота з розробки стратегії. Ми ретельно проаналізувати стан справ, слабкі та критичні місця й вперше створили єдиний документ, що стане дороговказом для ПАТ «Укрзалізниця» на найближчі п’ять років. Результати роботи товариства за друге півріччя 2016 року та перший квартал 2017 року показують, що Укрзалізниця покращує всі основні показники. Компанія має великий потенціал, але галузі необхідні інвестиції. Стратегією передбачено за п’ять років інвестувати в оновлення 130-150 млрд грн, – розповів голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун.

  За словами голови правління, амбітні плани з залучення інвестицій включають у себе оновлення рухомого та тягового складу, інфраструктурні проекти. «Запланували оновити та модернізувати 30% парку вантажних вагонів та локомотивів, оновити 45% парку пасажирських вагонів, направити 17 млрд грн на модернізацію колії та електрифікацію», – підкреслив Войцех Балчун.

  Стратегією розвитку передбачено продовження процесу реформування галузі шляхом побудови вертикально інтегрованої структури. Зокрема, будуть створені компанії за напрямками діяльності, а не за регіональним принципом, як було раніше. Бізнес-модель ПАТ «Укрзалізниця» буде побудована на п’яти бізнес-вертикалях: вантажні перевезення та логістика, пасажирські перевезення, інфраструктура, послуги тяги, виробництво та сервіс. Усі компанії за сегментами ринку будуть створені у 2017-2019 роках.

  У вантажному секторі акцент – на реалізації зрозумілої та прозорої моделі взаємодії з вантажовласниками та розширенні спектру послуг. Для чого, крім традиційних, будуть створені окремі компанії термінальних послуг, форвардингу та контактної логістики, інтермодальних перевезень, а також компанія, що буде займатися перевезенням вантажів за межами України.

  Передбачено, що до 2021 року частка ринку контейнерних перевезень залізницями збільшиться з 29 до 45%. Також для покращення якості обслуговування заплановано збільшити швидкість доставки вантажів на 15%, покращить обіг вагона на 20%. Такі заходи дозволять на 100% задовільнити попит на вантажні перевезення з урахуванням поточного прогнозу зростання вантажопотоків. Активніше розвиватиметься транзитний потенціал. Інвестиції в сектор вантажних перевезень складуть понад 28 млрд грн інвестицій, за які буде придбано 20 тис. нових вагонів та модернізовано 50 тис. вагонів наявних.

  У пасажирському секторі до вже існуючих Пасажирської компанії та Української швидкісної залізничної компанії у 2018 році буде створено шість регіональних компаній з приміських перевезень та вокзальна компанія. Для покращення якості обслуговування пасажирів передбачено придбання нового рухомого складу, розширення мережі швидкісних поїздів категорій «Інтерсіті», «Інтерсіті+», «Нічний експрес», оптимізація їх використання, впровадження нових стандартів обслуговування пасажирів. 9 млрд грн буде спрямовано на придбання 400 вагонів, 11 млрд – на придбання електропоїздів, 3,5 млрд – на дизель-поїзди та понад 10 млрд – інвестиція на модернізацію та ремонт наявного рухомого складу. Важливо зазначити, що ці інвестиції будуть можливі лише за розробки дієвих механізмів державної підтримки.

  Також буде створена окрема компанія – оператор тягового рухомого складу. За п’ять років Укрзалізниця придбає понад 200 нових локомотивів та проведе модернізацію існуючих. Загалом інвестиції в тяговий рухомий склад становитимуть понад 40 млрд грн, з яких 30 млрд грн – на придбання нових локомотивів та 9,5 млрд грн – на модернізацію та ремонт. Завдяки підвищенню якості планування та розподілення тягових ресурсів ефективність використання рухомого складу буде збільшена на 15%.

  Реалізація ініціатив, передбачених стратегією розвитку, дозволить спрямувати 40 млрд грн на інвестиції. Загалом інвестиції в галузь за п’ять років складуть 130-150 млрд грн, що дозволить повністю забезпечити потреби економіки України в залізничних перевезеннях, а для галузі – виконати першочергові плани з оновлення активів.

  Щодо фінансових результатів, доходи ПАТ «Укрзалізниця» будуть зростати за рахунок збільшення обсягів продажів, впровадження нових послуг, гнучкого ціноутворення. У 2021 році чистий дохід заплановано збільшити до 115,6 млрд грн (зростання на 45% порівняно з 2017 роком), а фінансовий результат складе 13,4 млрд грн при зростанні маржинальності EBITDA до 35%. Покращення фінансового результату дозволить не тільки оновлювати, модернізувати рухомий склад та інфраструктуру, а й збільшувати надходження до державного бюджету. Планується, що впродовж 5 років  бюджетні надходження складуть 105 млрд грн.

  Майже в два рази зросте продуктивність праці на одного працівника: з 295 тис. грн у 2017 році до 511 тис. у 2021 році.

  Для збільшення престижності професії залізничника передбачене регулярне підвищення заробітної плати. Зокрема, за п’ять років показник середньої зарплати залізничників складе близько 12,5 тис. грн та має увійти в десятку рейтингу зарплат серед галузей вітчизняної економіки. Крім того, стратегічні ініціативи соціального блоку передбачають функціонування систем охорони здоров’я, професійного навчання, оздоровлення та багато іншого.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників аналогічного періоду 2020 року.

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять, а до військових частин направлять...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Зараз читають

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки...

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного...

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...