9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

Стадіон в оренду: як український стартап заробляє на організації спортивних подій

Український стартап Smartsport працює над однойменним сервісом – платформою, де можна бронювати спортивні споруди (на кшталт стадіонів або басейнів), а також готелі, авіаквитки і трансфери до них. Сервіс розрахований на професійних спортсменів і команди, яким необхідна оперативна організація спортивної події.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.

Ідея створення подібного сервісу прийшла не випадково. З 2014 року Ілля Попов організовував навчально-тренувальні збори для професіоналів і дитячо-юнацьких спортивних команд на Кіпрі. Спілкування з колегами та особистий досвід показував, що найскладніше – знайти необхідний спорткомплекс і організувати трансфер. Часто це забирало багато сил (сам пошук) і часу (дзвінки, домовленості і т.д.). Так, на початку 2016 року, з’явилася ідея автоматизувати весь процес.

Тема спорту для Іллі Попова і Артема Нефедова, засновників Smartsport, близька з дитинства. Попов займався різними видами спорту, зараз бере участь в марафонських і полумарафонскіх дистанціях, готується до чемпіонату України з рукопашного бою та кікбоксингу. Нефедов професійно займався скейтбордінгом, зараз захоплюється кроссфітом.

Обидва партнери навесні того ж року вирушили в поїздку Європі, питаючи власників спортивних споруд про затребуваність подібного сервісу. Виявилося, попит на подібні послуги є. Як показав подальший розвиток сервісу, чималий: через півроку після запуску Smartsport вийшов на самоокупність.

Над створенням сервісу почали працювати восени того ж року. Ще в 2015 році Артем познайомився з засновником акселератора Innovation Box В’ячеславом Маякина на івент Geek Picnic в Дніпрі. З тих пір команда підтримувала з ним зв’язок. «Він допоміг нам з побудовою початкової бізнес-моделі і провів лікнеп у сфері інвестицій», – розповідає Нефьодов. Маякин також познайомив команду з майбутніми інвесторами.

У вересні 2016 року за підтримки Innovation Box стартап підняв перші інвестиції від засновника PFSoft Дениса Борисівського і CEO V-jet.net Владислава Чубука. Оцінка на pre-seed-раунді склала 1 млн євро, повідомляє команда Smartsport. Суму угоди команда не повідомляє.

Зараз сервіс в альфа-версії. Користувач може залишити заявку, яку менеджер буде обробляти вручну. Сервіс заробляє на комісії від підключених транспортних послуг (від 3% до 30%) і оренди споруд (від 10 до 15%).

Нам потрібно ще пару місяців на тести і доопрацювання системи, щоб почати переводити графік заповнюваності спорт споруд в нашу CRM. Транспортні компанії вже прив’язані до системи і повністю автоматизовані, авіабронірованіе – теж, але для груп більше, ніж з 10 чоловік потрібно підтвердження, – говорить Попов.

Показники проекту і плани на майбутнє:

blank

За словами засновників, проект через півроку після старту вже виходить на самоокупність, а команда виросла до 40 осіб.

На початку у стартапа виходило укласти в середньому близько 10 угод на місяць, зараз – 73. Через два місяці після старту проекту, в жовтні-листопаді 2016 року валовий оборот склав 13 817 євро, за лютий-березень – 255 802 евро. «Оборот виріс майже в 20 разів», – говорить Нефьодов. До кінця 2017 команда має намір вийти на оборот в 2,1 млн євро.

Зараз Smartsport знаходиться на стадії пошуку нового інвестора. Кошти необхідні для розширення команди і масштабування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають