9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

ПрАТ «Сумиагропромбуд» – найбільший виробник крейди

ПрАТ “Сумиагропромбуд” є лідером у своїй галузі і займає перше місце в Україні за обсягами виробництва меленої крейди.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на інфоіндустрію.

Продукція цього підприємства має широке застосування в різних галузях української промисловості. Завдяки постійному пошуку інноваційних рішень, ПрАТ «Сумиагропромбуд» сформувало нове стратегічний напрям своєї діяльності – постачання продукції для підвищення врожайності ґрунтів. Підприємство є виробником екологічного кальцієвого добрива, поставки якого вже здійснені таким великим гравцям аграрного ринку, як «Кернел», «Миронівський хлібопродукт», «Росток Холдинг», «Бонтруп Україна».

Аграріям на замітку

З 2016 року було розроблено технологічне рішення для випуску нової для підприємства марки крейди «Крейда мелена для вапнування ґрунтів».

Цей новий продукт дозволяє не тільки збільшити рентабельність вирощування сільськогосподарських культур, а й поліпшити стан орних земель. Застосування даної марки значно спрощує процес хімічної меліорації грунтів в порівнянні з раніше існуючої практикою внесення необробленого крейди безпосередньо з кар’єру. Крім цього робота з даною маркою крейди при хімічної меліорації грунтів значно знижує витрати на проведення даної операції в порівнянні з використанням вапна негашеного, ціна якої в рази вище.

Для чого потрібна хімічна меліорація грунтів? Надмірна кислотність грунту чинить негативний вплив на більшість сільськогосподарських культур. При підвищеній кислотності погіршуються проникність клітин кореня, ріст і розгалуження. Тому сповільнюється засвоєння рослинами вологи, поживних речовин ґрунту та внесених добрив. Кислий грунт порушує обмін речовин в рослинах, послаблює синтез білків і вуглеводів. Особливо чутливі рослини до підвищеної кислотності в перший період росту, відразу після проростання. Хімічна меліорація є корінним прийомом розкислення ґрунтів. За даними «Державного науково-технологічного центру охорони родючості грунтів», за останні роки площі земель, які потребують вапнування, тільки зростають. Пояснюється це тим, що темпи хімічної меліорації відстають від темпів застосування мінеральних добрив, які підкислюють грунт. На кислих грунтах мінеральні добрива не дають належного результату, а вапнування підвищує ефективність мінеральних добрив на 25 – 35%.

Розкислення ґрунтів забезпечує отримання значного збільшення врожайності. За даними численних польових дослідів, середні надбавки основної продукції сільськогосподарських культур становлять (в ц. На 1 га): ярих зернових культур та озимого жита 2-5, кормових буряків 40-100, кукурудзи на силос зеленої маси 50-75. Прийом хімічної меліорації має тривалу дію і робить позитивний вплив на врожай 6-7 років.

Крім цього, продукція ПрАТ «Сумиагропромбуд» успішно застосовується в тваринництві та виробництві комбікормів, виробництві сухих будівельних сумішей, скла, керамічної плитки, кабельної продукції, вогнетривів і підлогових покриттів.

Останні новини:

Зараз читають