9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Підприємства Житомирської області суттєво збільшили експорт своєї продукції в ЄС

blankУ 2016 році підприємства Житомирської області збільшили експорт в країни Європейського Союзу товарів з деревини, продуктів рослинного походження, електротехнічного обладнання, текстильних матеріалів, а також виробів з каменю, гіпсу та цементу.

Про це «Журналу Житомира» повідомляє департамент економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва ОДА, передає Національний промисловий портал.

Сьогодні понад 50% експортних операцій відбувається з країнами ЄС – Польщею, Італією, Німеччиною, Румунією. За січень-листопад 2016 року експорт товарів в ЄС склав 237,7 млн дол., Тоді як за аналогічний період 2015 року він становив 181,4 млн дол. Проблемою для наших підприємств залишаються технічні регламенти ЄС і їх сертифікація. Однак, виробники Житомирщини продовжують активно і успішно проходити цей процес », – інформує заступник директора департаменту Віктор Градівскій.

За його словами, в січні 2016 ПАТ «Житомирський маслозавод» (ТМ Рудь) увійшло до переліку затверджених експортерів до Європейського Союзу в числі ще 10-ти українських підприємств з виробництва та переробки молока.

У минулому році найбільше експортувалися деревина і вироби з неї – 21,4%, продукти рослинного походження – 17,6%, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання – 11,8%, текстильні матеріали та текстильні вироби – 10,2%, мінеральні продукти – 9,3%, вироби з каменю, гіпсу, цементу – 7,1%, недорогоцінні метали та вироби з них – 6,5 %.

Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари в Німеччину – 12,3%, Польщі – 11,2%, Румунії – 8,3%, Італію – 6,0%. Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Польщі – 13,4%, Німеччини – 12,7%, Італії – 8,9% та Угорщини – 5,1%.

Останні новини:

Зараз читають