9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Вересня, 2022

Омелян анонсує захід у порти Великої Одеси найбільших світових логістичних операторів

blankВ ході свого візиту до Одеси міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів про плани заходу в порти Чорноморськ і Південний великих світових операторів портової індустрії, а також розкритикував роботу одеського порту.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Южный курьер“.

Головним завданням, на думку Омеляна, є захід у Чорноморський порт морського оператора №1 в світі Hutchison Ports. Ця компанія принесе вантажообіг Чорноморському порту, який є найважливішим транзитним портом України. Також найважливішою проблемою є поглиблення дна й ремонти причалів. Вперше за багато років на це нарешті будуть виділятися кошти, в тому числі і в Чорноморський порт. За останні роки днопоглиблення вироблялося лише в Маріупольському і Південному порту, в той час як інші порти втрачали свої глибини.

Надходження коштів в порти безпосередньо залежить від розміру судна: чим більше його розмір, тим більше коштів надходить в АМПУ. Чим глибше дно в порту, краще стан гідротехнічних споруд і сприятливішими бізнес-клімат в Україні, тим більші суду будуть відвідувати наші порти.

Ми нарешті завершимо довгобуди, ті, про які багато говорилося. Для нас справа честі закінчити трасу Одеса-Рені в цьому році, щоб вона була проїжджої, якісною. Крім цього, ми маємо ряд масштабних заходів по підвищенню інвестиційної привабливості регіону. Як ви знаєте , два найбільших світових інвестора – DP World, Hutchison Ports заходять саме в порти Одеської області. це порт “Південний” і порт “Чорноморськ”. Я сподіваюся, що всі процедури будуть завершені в цьому році. і це ключовий інструмент для того, щоб у нас була прозора політика в морсько й галузі, ріс вантажопотік і, що найголовніше, – створювалися додаткові робочі місця, формувалася прозора оплата праці, стабільні надходження до державного бюджету та розвиток регіону, – підкреслив Володимир Омелян.

Омелян вважає ситуацію з одеським портофлоту ідеальним прикладом безгосподарності. У минулому році була зірвана інвестиційну угоду між Одеським портом і світовим оператором морських портів №3 DP World. Компанія була готова розглядати багатомільйонні інвестиції в наші порти. DP World була готова купити портофлот Одеського порту, виплатити Україні необхідну суму і гарантовано забезпечити країні надходження грошових коштів на 10 років вперед, оптимізувати роботу цього портофлоту. Однак в пресі було безліч спекуляцій “Ми втрачаємо останнім спадщина України”, “Державність під загрозою”. В цьому році ця операція була заблокована, а в порт зайшла приватна компанія, яка стала поступово захоплювати цей портофлот.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають