9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Один з найбільших переробників фруктів та ягід в Україні побудує третій завод в ЕС

Група компаній TBFruit, один з найбільших переробників фруктів і ягід в Україні, планує в 2019-2020 рр. почати будівництво третього заводу з перероблення яблук та ягід в Мазовецькому воєводстві (Польща) орієнтовною вартістю понад EUR40 млн.

“У наших планах – будівництво третього заводу в Мазовецькому воєводстві. Зараз ми знаходимося на стадії проектування виробничих ліній. Вже є готовий проект будівництва, отримано дозвіл на будівництво в державних органах. Планований початок будівництва – 2019-2020 рр. Третій завод буде мати продуктивність 3 тис. тонн яблук на добу з можливістю збільшення до 4,5 тис. тонн, з перероблення ягід – до 700 тонн на добу”, – повідомив директор з виробництва TBFruit Олег Мочалюк в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

Інвестиції в вказане підприємство орієнтовно складуть понад EUR40 млн.

За словами О.Мочалюка, TBFruit володіє двома заводами в Польщі (перший куплений в 2010 році, другий – у 2012 році) загальною продуктивністю перероблення 3 тис. Тонн яблук на добу. Крім яблук, на польських заводах переробляється полуниця, малина, смородина, вишня, аронія, червона смородина, аґрус.

Як зазначив директор з виробництва групи, продаж і виробництво соків в першому півріччі 2018 року скоротилися на 30-40% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року через поганий врожай фруктів.

О.Мочалюк вказав, що 90% виробленої продукції йде на експорт. Основними експортними напрямками є країни ЄС, США, Канада. Крім того, поставки здійснюються в Японію, Ізраїль і країни Близького Сходу.

Директор з виробництва групи також повідомив, що зараз компанія працює над розвитком сегмента пюре і смузі, замороженої продукції та виробництва пектину.

“На сьогодні побудована перша лінія виробництва пектину, яку мають намір запустити в жовтні-листопаді поточного року. Продуктивність лінії – 5 тонн / день (1,5-1,7 тис. тонн/рік) пектину. Вартість інвестицій в існуючу лінію склала EUR20 млн на черзі – будівництво ідентичною другої лінії тієї ж продуктивності, запуск якої планується на осінь 2019 року. Завершальним етапом будівництва пектинового виробництва в Україні буде запуск третьої лінії найпізніше в 2020 році”, – сказав О.Мочалюк.

За його словами, загальна потужність заводу з виробництва пектину в Україні складе 5 тис. тонн/рік, що становить 8% світового споживання цього продукту. Загальна сума інвестицій в усі три лінії – близько EUR50 млн.

TB Fruit є вертикально інтегрованою міжнародною групою компаній з замкнутим циклом виробництва. Група компаній TBFruit створена в липні 2011 року після об’єднання всіх активів бізнесмена Тараса Барщовський: “Яблуневий дар”, польські заводи TBFruit Dwikozy і TBFruit Annopol, ТОВ “Танк Транс Україна” і Tank Trans Polska, що займаються внутрішніми та міжнародними перевезеннями наливних вантажів автоцистернами, а також садівничий комплекс “Т.Б. Сад”.

TBFruit володіє вісьмома заводами з виробництва сокових концентратів соків прямого віджиму, фруктових пюре і заморожених фруктів і овочів в Україні, Молдові, Польщі.

Останні новини:

Зараз читають