9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Одеська область залучає інвесторів з Аргентини

Під час зустрічі голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова і Надзвичайний та Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні Альберто Хосе Алонсо домовилися про підписання угоди про співпрацю з провінцією Санта-Фе та налагодження економічних відносин між Одеською областю та Аргентиною.

Зокрема, мова йшла про можливості зростання імпорту та залучення інвестицій з Аргентини. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Одеської ОДА.

Один з пріоритетів моєї роботи — економічне зростання регіону. Після 2 років майже мертвої тиші ми розтрощили лід і почали залучати інвестиції. Буквально місяць тому ми підписали Меморандум з двома компаніями на інвестиції у розмірі 300 мільйонів доларів. В кінці травня в Одесі було відкрито офіс ЄБРР. Також ми підписали Меморандум про залучення 80 мільйонів доларів інвестицій на сонячні електростанції. Зараз ми готуємо до підписання ще один Меморандум з компанією з ОЕА на 120 мільйонів доларів на сонячні електростанції, — повідомив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Цікавими товарами для експорту з Аргентини в Одеську область можуть стати продукти сільського господарства та сільськогосподарська техніка. Зазначимо, у січні – серпні 2017 року імпорт з Аргентини в Одеську область склав понад 4 мільйони доларів. В основному, в регіон привозять рибу, їстівні плоди та горіхи, насіння, плоди олійних рослин та тютюн. Також є можливість відновити торговельний баланс, експортуючи в Аргентину двері, лічильники, сталеві канати.

Максим Степанов підкреслив, що Одеська область відкрита для іноземних інвесторів — для цього тут будується робота за принципом «єдиного вікна».

Ми сподіваємося, що наступною компанією, якій ми допоможемо вийти на
наш ринок, буде компанія з Аргентини. Для посилення нашої співпраці плануємо підписати Договір із провінцією Санта-Фе. На жаль, на даний момент такі міжрегіональні угоди відсутні, — заявив Максим Степанов.

Посол Аргентини в Україні Альберто Хосе Алонсо, у свою чергу, привітав цю ініціативу та висловив готовність організувати такі домовленості. Така співпраця буде стосуватись кількох сфер: торговельно-економічної, науково-технічної та гуманітарно-культурної. Подібні домовленості вже працюють у кількох регіонах України. Наприклад, Львівська область співпрацює з провінцією Кордова, Тернопільська — з провінцією Місьйонес в Аргентині.

blank
Фото: прес-служба Одеської ОДА

Останні новини:

Зараз читають