9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

Обсяг угод зі злиття та поглинань підприємств в Україні зріс майже у 2 рази

За даними компанії KPMG обсяг угод злиття і поглинання (M&A) в Україні протягом 2018 року становив $1,82 млрд. Це у 1,8 раза більше ніж у 2017-му році. Кількість угод зросла на 19,4%, до 80-ти.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Більша частина угод (62%) була укладена між резидентами. При цьому активність іноземних гравців зросла на 47%. У 25-ти транзакціях однієї зі сторін виступали іноземні інвестори, в тому числі в 11 угодах брали участь іноземні інвестори, які тільки зайшли в Україну.

Автори звіту зазначають, що бізнес досі не повернувся до довоєнного рівня, отже існує ще великий потенціал на ниві угод про злиття та поглинання.

Обсяг українських M& становить всього 1,4% ВВП, тоді як в середньому у світі – на рівні 4,3% ВВП. Це говорить про низьку інвестиційної активності в Україні, – підкреслює KPMG.

Найбільшими угодами минулого року стали:

  1. Покупка групою компаній в складі Metinvest B.V., Altana Limited, Misandyco Holdings LTD і Treimur Investments Limited у групи “Донецьксталь” виробника коксівного вугілля – «Шахтоуправління« Покровське» і однієї з найбільших в країні вуглезбагачувальних фабрик – «Свято-Варваринська». Сума угоди – $ 714 млн.
  2. Покупка структурою The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. у BNP Paribas SA і Credit Agricole SA більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія» за $ 242 млн.
  3. Покупка групою DCH Олександра Ярославського 98% акцій Дніпровського металургійного заводу (ДМЗ, раніше – «Євраз-ДМЗ») за $ 106 млн.
  4. Придбання агрохолдингом МХП у Slovenian Steel Group 91% акцій словенської компанії Perutnina Ptuj за $ 100 млн.
  5. Викуп групою осіб у складі групи ICU, фонду групи – CIS Opportunities Fund SPC Ltd у ВТБ Банку 17% Burger King Russia за $ 82 млн.
  6. Купівля структурами Julius Baer Group 6% акцій Kernel Holding SA за $ 73 млн.
  7. Продаж групою «ЄвроХім» української «дочки» «Агроцентр ЄвроХім-Україна» за $ 53 млн.
  8. Купівля ODELUS-Construkt Kft у кіпрської Vrakas Stilianos 100% ТОВ «Укррослізинг» (Київ) за $ 50 млн.
  9. Купівля японської корпорації Sumitomo 51% акцій британської Oscar Agro Limited, що володіє компаніями «Спектр-Агро» і «Спектр-Агротехніка» (Київська область) за $ 45 млн.
  10. Придбання групою компаній Vitagro контролю над «Агрофірмою Трипілля» та «Радивилів Агро», що входять в агропромислову групу «Пан Курчак» за $ 45 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають