9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 4 Березня, 2021

Обсяг угод зі злиття та поглинань підприємств в Україні зріс майже у 2 рази

 • За даними компанії KPMG обсяг угод злиття і поглинання (M&A) в Україні протягом 2018 року становив $1,82 млрд. Це у 1,8 раза більше ніж у 2017-му році. Кількість угод зросла на 19,4%, до 80-ти.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Більша частина угод (62%) була укладена між резидентами. При цьому активність іноземних гравців зросла на 47%. У 25-ти транзакціях однієї зі сторін виступали іноземні інвестори, в тому числі в 11 угодах брали участь іноземні інвестори, які тільки зайшли в Україну.

  Автори звіту зазначають, що бізнес досі не повернувся до довоєнного рівня, отже існує ще великий потенціал на ниві угод про злиття та поглинання.

  Обсяг українських M& становить всього 1,4% ВВП, тоді як в середньому у світі – на рівні 4,3% ВВП. Це говорить про низьку інвестиційної активності в Україні, – підкреслює KPMG.

  Найбільшими угодами минулого року стали:

  1. Покупка групою компаній в складі Metinvest B.V., Altana Limited, Misandyco Holdings LTD і Treimur Investments Limited у групи “Донецьксталь” виробника коксівного вугілля – «Шахтоуправління« Покровське» і однієї з найбільших в країні вуглезбагачувальних фабрик – «Свято-Варваринська». Сума угоди – $ 714 млн.
  2. Покупка структурою The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. у BNP Paribas SA і Credit Agricole SA більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія» за $ 242 млн.
  3. Покупка групою DCH Олександра Ярославського 98% акцій Дніпровського металургійного заводу (ДМЗ, раніше – «Євраз-ДМЗ») за $ 106 млн.
  4. Придбання агрохолдингом МХП у Slovenian Steel Group 91% акцій словенської компанії Perutnina Ptuj за $ 100 млн.
  5. Викуп групою осіб у складі групи ICU, фонду групи – CIS Opportunities Fund SPC Ltd у ВТБ Банку 17% Burger King Russia за $ 82 млн.
  6. Купівля структурами Julius Baer Group 6% акцій Kernel Holding SA за $ 73 млн.
  7. Продаж групою «ЄвроХім» української «дочки» «Агроцентр ЄвроХім-Україна» за $ 53 млн.
  8. Купівля ODELUS-Construkt Kft у кіпрської Vrakas Stilianos 100% ТОВ «Укррослізинг» (Київ) за $ 50 млн.
  9. Купівля японської корпорації Sumitomo 51% акцій британської Oscar Agro Limited, що володіє компаніями «Спектр-Агро» і «Спектр-Агротехніка» (Київська область) за $ 45 млн.
  10. Придбання групою компаній Vitagro контролю над «Агрофірмою Трипілля» та «Радивилів Агро», що входять в агропромислову групу «Пан Курчак» за $ 45 млн.

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Термінал “Рісо-Південь” готовий до перевалки зернових вантажів у контейнерах

  Компанія Risoil планує налагодити перевалку зернових вантажів в контейнерах.Про це розповіла Олена Мельникова, директор терміналу "Рісо-Південь", що працює...

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє Вікторія Дутка-Жаворонкова на сторінці Косівський...

  Зараз читають

  Міноборони замовляє розробку РСЗВ з використанням найкращих напрацювань українських конструкторів

  Міноборони активізує створення нової реактивної системи залпового вогню, яка має прийти на заміну «Градам». Для цього об’єднають...

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних...

  Цьогоріч за кошти держбюджету “Укрзалізниця” закупить 85 пасажирських вагонів

  У 2021 році за кошти державного бюджету "Укрзалізниця" планує закупити 85 пасажирських вагонів.Про...

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.