9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 19 Вересня, 2021

Обсяг угод зі злиття та поглинань підприємств в Україні зріс майже у 2 рази

 • За даними компанії KPMG обсяг угод злиття і поглинання (M&A) в Україні протягом 2018 року становив $1,82 млрд. Це у 1,8 раза більше ніж у 2017-му році. Кількість угод зросла на 19,4%, до 80-ти.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Більша частина угод (62%) була укладена між резидентами. При цьому активність іноземних гравців зросла на 47%. У 25-ти транзакціях однієї зі сторін виступали іноземні інвестори, в тому числі в 11 угодах брали участь іноземні інвестори, які тільки зайшли в Україну.

  Автори звіту зазначають, що бізнес досі не повернувся до довоєнного рівня, отже існує ще великий потенціал на ниві угод про злиття та поглинання.

  Обсяг українських M& становить всього 1,4% ВВП, тоді як в середньому у світі – на рівні 4,3% ВВП. Це говорить про низьку інвестиційної активності в Україні, – підкреслює KPMG.

  Найбільшими угодами минулого року стали:

  1. Покупка групою компаній в складі Metinvest B.V., Altana Limited, Misandyco Holdings LTD і Treimur Investments Limited у групи “Донецьксталь” виробника коксівного вугілля – «Шахтоуправління« Покровське» і однієї з найбільших в країні вуглезбагачувальних фабрик – «Свято-Варваринська». Сума угоди – $ 714 млн.
  2. Покупка структурою The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. у BNP Paribas SA і Credit Agricole SA більшості сільськогосподарських активів групи «Мрія» за $ 242 млн.
  3. Покупка групою DCH Олександра Ярославського 98% акцій Дніпровського металургійного заводу (ДМЗ, раніше – «Євраз-ДМЗ») за $ 106 млн.
  4. Придбання агрохолдингом МХП у Slovenian Steel Group 91% акцій словенської компанії Perutnina Ptuj за $ 100 млн.
  5. Викуп групою осіб у складі групи ICU, фонду групи – CIS Opportunities Fund SPC Ltd у ВТБ Банку 17% Burger King Russia за $ 82 млн.
  6. Купівля структурами Julius Baer Group 6% акцій Kernel Holding SA за $ 73 млн.
  7. Продаж групою «ЄвроХім» української «дочки» «Агроцентр ЄвроХім-Україна» за $ 53 млн.
  8. Купівля ODELUS-Construkt Kft у кіпрської Vrakas Stilianos 100% ТОВ «Укррослізинг» (Київ) за $ 50 млн.
  9. Купівля японської корпорації Sumitomo 51% акцій британської Oscar Agro Limited, що володіє компаніями «Спектр-Агро» і «Спектр-Агротехніка» (Київська область) за $ 45 млн.
  10. Придбання групою компаній Vitagro контролю над «Агрофірмою Трипілля» та «Радивилів Агро», що входять в агропромислову групу «Пан Курчак» за $ 45 млн.

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського...

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  “Антонов” розпочав стапельне складання другого Ан-178 за контрактом Міноборони України (фото)

  Після тривалої перерви з’явилася оновлена інформація щодо стану будівництва літаків, які були замовлені Міноборони наприкінці грудня 2020 року.Передає Національний...

  Зараз читають

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за...

  До Канади відправили два електричні пороми льодового класу, які спроєктовані в Україні

  В Канаду з корабельні Damen Shipyards Galati у Румунії вирушили два повністю електричних автомобільні пороми, спроєктовані в...

  “Укрпошта” до лютого 2022 року комп’ютеризує ще 1250 сільських відділень

  АТ "Укрпошта" планує до лютого 2022 року комп'ютеризувати ще 1250 сільських відділень в населених пунктах з населенням...